Dvě vozidla se střetla v Hostěradicích krátce po osmnácté hodině. Při nehodě se zranili řidiči obou aut. Pětačtyřicetiletý muž vyvázl jen s pohmožděninami. Tragický osud ale potkal devětatřicetiletou řidičku.

„Těžce zraněné ženě jsme přímo na místě poskytli lékařskou péči a zahájili transport na specializované pracoviště do Brna. Během převozu se zdravotní stav pacientky zhoršil a došlo k selhání životních funkcí. I přes intenzivní resuscitaci nebylo možné tento stav zvrátit a žena zemřela,“ uvedla mluvčí zdravotnické záchranné služby jihomoravského kraje Barbora Zuchová.

Srazila chodce

Druhá nehoda se stala na silnic první třídy u obce Kašenec. Šestačtyřicetiletá řidička Favoritu, která jela směrem od Branišovic na Lechovice, srazila chodce přecházejícího přes silnici.

„Řidička se pravděpodobně plně nevěnovala řízení vozidla, přehlédla chodce a došlo ke střetu. Osmnáctiletý muž z Brněnska utrpěl těžká zranění. Byl převezen do nemocnice v brněnských Bohunicích. Míra zavinění a přesná příčina se bude zjišťovat,“ informovala mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

I přes veškerou péči se zraněného muže nepodařilo lékařům zachránit. „Mladý muž utrpěl velmi těžká zranění, kterým v sobotu odpoledne podlehl,“ sdělila smutnou zprávu mluvčí brněnské nemocnice Anna Mrázová.