„Vyšetřování jsme ukončili návrhem na podání obžaloby na viníka nehody. Muže viníme z maření výkonu úředního rozhodnutí. Tam je sazba až tři roky. A také z obecného ohrožení. Tam jsou dvě sazby. Nižší až osm let a vyšší až patnáct let,“ řekl Deníku k případu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Z vyšetřování vyplynulo, že muž za volantem auta značky Volvo jel velmi agresivně a rychle. S nebezpečným předjížděním přes plnou čáru ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu již mezi obcemi Milíčovice a Citonice. Podle informací Deníku měl na silnici druhé třídy jet rychlostí až sto osmdesát kilometrů v hodině.

Při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal smyk a v protisměru se čelně střel s protijedoucím autem značky Fiat. „Obě auta byla vymrštěna mimo komunikaci do pole. V úseku delším přes sto metrů byla silnice poseta různými úlomky. Po střetu odpadla na vozovku nejen kola, ale i motor. Oba řidiči utrpěli vážná zranění. Žena na místě zemřela a muž byl transportován vrtulníkem do nemocnice v Brně,“ popsala tehdy průběh nehody policistka Lenka Drahokoupilová.

Nehoda vyvolala na sociálních sítích mezi lidmi z regionu vlnu reakcí. „Zdrogovanej, ožralej, bez řidičáku. Zabil nevinnou ženskou,“ napsala například Hana Konopková.