Už šestý lidský život si vyžádala doprava na Znojemsku v letošním roce. Před devátou hodinou dopolední se na silnici mezi Znojmem a Chvalovicemi z dosud neznámých příčin čelně srazila černá Škoda Superb s německou registrační značkou s protijedoucím kamionem. Řidič škodovky silný náraz nepřežil.

„Po příjezdu lékaře byl řidič osobního auta již mrtev. Jeho zranění se neslučovala s životem a lékař už jen mohl konstatovat smrt,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Podle informací, které získala redakce Znojemského deníku Rovnost, v autě zahynul jednapadesátiletý muž ze Znojemska.

Po nárazu obou aut zůstala škodovka v jízdním pruhu ve směru do Chvalovic. Kamion sjel mimo vozovku. Prorazil oplocení blízké vinice a jeho návěs se převrátil na bok.

Na místo tragedie bezprostředně vyrazili také profesionální hasiči ze Znojma a dobrovolní hasiči z nedalekých Chvalovic.

"Podle dostupných informací vyjel Superb jedoucí od Znojma do protisměru, kde se čelně srazil s kamionem Scania. Škodovku náraz odmrštil a auto se po nárazu zastavilo až po několika desítkách metrů od místa střetu. Ve vozidle zůstal zaklíněný zraněný řidič a lékař konstatoval, že svým zraněním podlehl. Řidič tahače Scania s chladírenským návěsem s nákladem čtyřiceti tun masa ve snaze vyhnout se srážce skončil mimo vozovku na pravém boku v příkopu u plotu vinohradu," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Řidič kamionu se nezranil. "Utržená náprava kamionu však prorazila palivovou nádrž a z vozidla vyteklo několik set litrů nafty, která se od rozpáleného motoru a výfuku vzňala. Požár malého rozsahu se řidiči podařilo zlikvidovat ručním hasícím přístrojem," upřesnil Haid.

Hasiči po příjezdu zajistili místo nehody a pomocí ručního hasícího přístroje dohasili a ochladili zbytky hořící nafty. Obě vozidla zabezpečili proti případnému dalšímu hoření. "Vzhledem k úniku nafty do terénu na místo zavolali pracovníky odboru životního prostředí ze Znojmě. Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty pak hasiči ze škodovky vyprostili tělo řidiče," dodal Mluvčí hasičů.

Silnice nad vrboveckými sklepy byla jedenáct hodin neprůjezdná. Policie odkláněla dopravu v obou směrech po vedlejších cestách přes Vrbovec a Dyjákovičky. "Příčiny nehody policie vyšetřuje," sdělil znojemský policejní mluvčí Jan Křepela.