„Na Pražské ulici u benzinové pumpy OMV zastavujeme veškeré kamiony a vracíme je zpátky do města. Buď se mohou vrátit na Brno a pokračovat na Jihlavu a Prahu po dálnici, nebo vyčkat ve Znojmě na některém z parkovišť a počkat, až se silnice u Želetavy podaří zprůjezdnit. Jak dlouho to ale bude trvat není možné v současní chvíli upřesnit,“ uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Pro osobní auta je podlí ní silnice i nadále průjezdná. „Se zvýšenou opatrností tudy osobní auta i nadále projedou,“ dodala Drahokoupilová.

Na Znojemsku za posledních několik hodin napadlo až deset centimetrů nového sněhu, v terénu jsou veškeré sypače i pluhy silničářů. „Celý den máme veškerou techniku venku. Do terénu vyrazilo téměř padesát radlic a dvaadvacet sypačů. Podle informací jsou průjezdné zatím jen silnice prvních tříd. Nestíháme všechno tak, jak bychom si představovali. Odpoledne začalo sněžit a vypadá to, že napadne silnější vrstva,“ komentovala situaci dispečerka znojemské správy a údržby silnic Marie Kučerová. Problémy způsobuje i silný vítr. „Zafoukané bývají zejména silnice druhých a třetích tříd,“ dodala.

S padesátiminutovým zpožděním musí počítat i lidé, kteří cestují autobusem. „Především na Vranovsku mají autobusy velké zpoždění. Dostal jsem informaci, že právě tam už dorazily sypače. Zatím se však nikde nic vážného nestalo, důležité je, aby všichni do večera dorazili na své místo,“ informoval dispečer Znojemské dopravní společnosti Psota Martin Rajnoha.

Dopraví komplikace spojené se sněžením zaměstnávají i hasiče. Krumlovská profesionální jednotka pracuje na vyproštění kamionů, které uvázly na Znojemské ulici v Moravském Krumlově. Jednotka začala o půl třetí vyprošťovat jeden kamion, který zapadl do sněhu. Poté bude pokračovat druhým nákladním autem, které ve stejném místě uvázlo a také blokuje dopravu. Po půl čtvrté vyrazili znojemští profesionálové k Plavči, kde uvázl autobus v silničním příkopu.