Ke srážce osobního vlaku s traktorem v došlo mezi stanicemi Šumná a Grešlové Mýto. Nehoda se stala na železničním přejezdu, který byl zabezpečený světelnou výstražnou signalizací. Vykolejený osobní vlak přerušil na trati provoz.

„Při nehodě vykolejil zadní vůz osobního vlaku, do kterého jedoucí traktor narazil. Přejezdové zařízení bylo v době nehody v činnosti. Na místě vlaku a trati vznikla škoda téměř půl milionu korun, škoda na traktoru prozatím vyčíslena nebyla. Provoz bude přerušen až do navrácení vykolejeného vozu zpět na trať,“ informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Pro cestující zajistily České dráhy náhradní dopravu. "Ined po události jsme cestujícím zajistili pro tento úsek náhradní dopravu autobusy. Počítáme, že trať bude uzavřená až tři hodiny. Vždy se snažíme nahrazovat autobusy právě co nejkratší úsek. Ale vše záleží na podmínkách, jak jsou sjízdné silnice pro ten region,“ informovala mluvčí českých drah Kateřina Šubová.

Řidič traktoru pravděpodobně nezvládl manévr v blízkosti přejezdu, když se snažil prohrnout málo používanou silnici ze Štítar do Vranovské Vsi. Vlak traktor odhodil mimo kolejiště a poškodil jej. Poškozen je i motorový vlak. Ten stojí několik set metrů za přejezdem ve směru na Grešlové Mýto. Silnice je navíc minimálně od Štítar označena dopravní značkou s informací, že se v zimě neudržuje. Podle dopravních policistů, kteří nehodu na místě vyšetřovali, se při střetu traktoru s vlakem nikdo nezranil.