Na místo vyjížděli také hasiči. Mnoho práce ale naštěstí neměli. „Když přijeli na místo, zjistili, že událost se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Takže vše jen zkontrolovali, zadokumentovali a jeli zpátky na stanici. Letadlo mělo být typu Čmelák,“ doplnil mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Podle informací Deníku Rovnost využívala v sobotu znojemské letiště tři letadla Čmelák. „Je to tak. Operují z našeho letiště a dělají nějaké postřiky,“ konstatoval jednatel společnosti Letiště Znojmo Tomáš Procházka.

Naposledy na Znojemsku havaroval Čmelák bez jednoho týdne přesně před deseti lety nedaleko Moravského Krumlova. Pilot naštěstí vyvázl jen s oděrkami. Podle všeho se tehdy pilotovi zřejmě nepovedl startovací manévr. Stroj Z-37 - Čmelák při rozjezdu nenabral výšku a na konci vzletové dráhy udělal prakticky kotrmelec, když přední částí zavadil o konec dráhy, převrátil se koly vzhůru a pak dopadl zase zpátky na kola.

„V jedenáct hodin dopoledne vzlétal pilot již po několikáté. Po dvou stech metrech se práškovací letadlo odlepilo od země a ve výšce asi jeden až tři metry začalo zcela nečekaně ztrácet na rychlosti. Hrozil náraz do stromů a drátů vysokého napětí. Zkušený pilot se snažil střetu zabránit a změnil směr. Při stočení vpravo došlo ke kontaktu podvozku s terénem a následné havárii v poli mezi obcemi Polánka a Jamolice. Muž naštěstí vyvázl jen s drobnějšími oděrkami. Jeho dechová zkouška na zjištění požití alkoholu byla negativní,“ popsala tehdy událost policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.