Podle policie nepřizpůsobil osmapadesátiletý řidič jedoucí s návěsem svoji rychlost momentální situaci na vozovce a při projíždění zatáčkou sjel do příkopu. „Kabinou narazil do stromu a celé nákladní auto se převrátilo na bok," řekla policejní mluvčí Kamila Haraštová. Řidič se při nehodě zranil a záchranáři jej museli odvést k ošetření do nemocnice.

Po nehodě museli počítat s objížďkou a velkým zdržením všichni řidiči, kteří měli v neděli večer namířeno do Hevlína. „V okolí nehody se pohybuje stádo vepřů, na místo vyrazili policisté a hasiči," varovaly večer dopravní servery na internetu. Policisté pak informovali krajskou veterinární správu a veterinární inspektor vyrazil uhynulá i poraněná zvířata řešit přímo na místo.

Likvidační práce pokračovaly až do pondělních ranních hodin. „Již teď je zřejmé, že škoda, která při nehodě vznikla, přesáhla částku jeden milion korun," dodala policejní mluvčí.

Hasiči se v pondělí ráno na místo nehody vrátili, aby vyprostili několik uhynulých kusů zvířat. Provoz v místě se tak podařil zcela obnovit až okolo půl desáté dopoledne.