„V tomto areálu se střetlo nákladní auto s vlakem, ve kterém cestovalo šest osob. Nikomu se nic nestalo, příčinu a míru zavinění vyšetřujeme," řekla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Na Znojemsku k podobným nehodám dochází v posledních letech jen výjimečně. Většina železničních přejezdů je totiž vybavena světelným signalizačním zařízením se závorami.

Kuriózní srážku s vlakem vyšetřovali policisté přímo ve Znojmě před dvěma lety. K události došlo krátce po jedenácté hodině dopolední poblíž přejezdu chráněném závorami. Podle hasičů ke střetu došlo při výjezdu auta z garáže domku poblíž trati. „Došlo pouze k nepatrnému kontaktu," napsali tehdy na svém webu hasiči. Dráhy musely dva následující vlakové spoje nahradit autobusy.

Podle šéfa znojemské dopravní policie je od doby, kdy právě na popud policie osadili správci tratě řadu nebezpečných přejezdů závorami, na regionálních přejezdech podstatně bezpečněji. „Jedná se o přejezdy na silnicích prvních, druhých a třetích tříd. Nejhorší byl rok 2006, kdy na nich bylo sedm dopravních nehod. Od roku 2008 jsme nezaznamenali žádnou dopravní nehodu zřejmě i díky tomu, že se podařilo je osadit závorami," řekl již dříve policista Robert Pešek.