„Před půl jedenáctou jsme přijali na lince tísňového volání informaci, že nákladní auto srazilo na hlavní silnici uprostřed vesnice chodkyni. Na místo ihned zamířily všechny složky integrovaného záchranného systému. Pětasedmdesátiletou ženu z našeho regionu, která utrpěla těžká zranění, se však i přes veškeré oživovací pokusy nepodařilo zachránit a ještě před transportem do nemocnice na místě zemřela. Podle prvotního šetření měla jet na jízdním kole po chodníku a náhle vjet do jízdní dráhy nákladnímu autu. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření," uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Na místě pracovali také hasiči, kteří po nehodě uklízeli silnici.

Čísla tragické statistiky zemřelých na silnicích regionu tak nyní uvádí již sedmou oběť. V lednu zemřel chodec na silnici první třídy číslo 53. V neděli osmnáctého ledna našel smrt pod koly projíždějícího auta chodec. „Šestasedmdesá­tiletý muž ze Znojemska přecházel přes zmíněnou silnici v neděli před osmou večer k autobusové zastávce, právě když tudy směrem od Znojma projížděl třicetiletý muž z Brněnska v osobním autě Peugeot. Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy situaci a nedokázal střetu zabránit," řekla po události Drahokoupilová.

Druhou obětí nehod byl v lednu motocyklista, který havaroval a zahynul ve Strachoticích. Na silnici číslo 53 pak v neděli ráno zahynuli při letošní nejtragičtější nehodě v celé republice čtyři mladí lidé.

Počet smrtelných nehod v posledních letech roste. Deset nových pomníčků jako připomínka obětí dopravních nehod se objevilo u silnic v regionu v roce 2014. Podle policejních statistik je to o tři smrtelné nehody více než v roce 2013. Více bylo i vážných následků. Těžce zraněných bylo vloni osmačtyřicet, což je o devět více než předloni.