K první nehodě vyjížděli v pátek po páté hodině večer. Hříšník nadýchal i hodinu po kolizi 3,12 promile alkoholu. „Čtyřiačtyřicetiletý muž ze Znojemska jel se Seatem Toledo od Hrušovan nad Jevišovkou směrem na obec Pravice. Zřejmě se nevěnoval plně řízení, přejel do protisměru a na travnatou plochu mimo komunikaci. Tam narazil do směrového sloupku a zaparkovaného osobního auta. Náraz ho vymrštil a ze svahu sjel až do pole. Podle prvotních informací utrpěl lehké zranění,“ uvedla v pondělí mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Způsobená hmotná škoda je asi osmdesát tisíc korun.

V půl desáté večer narazil do kolony dvaapadesátiletý řidič, policisté mu naměřili 2,26 promile alkoholu. „Muž z regionu jel po silnici I/38 směrem na Znojmo a nedaleko křižovatky mezi obcemi Citonice, Kasárna a Přímětice narazil do auta před sebou. Patrně se nevěnoval plně řízení a pozdě zareagoval na stojící kolonu vozidel. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Celková hmotná škoda je však asi dvě stě tisíc korun,“ uvedla Drahokoupilová.

Rychlou jízdu v kombinaci s alkoholem nezvládl teprve devatenáctiletý řidič v Trnovém Poli, kdy auto otočil na střechu. Nehoda se stala v sobotu v devět hodin večer. „Řřidič z Břeclavska tudy projížděl s osobním vozidlem Audi A4. Jízdu ukončil napříč silnicí autem otočeným koly vzhůru. V krvi mu proudilo 2,62 promile alkoholu,“ řekla Drahokoupilová.

Řidič i jeho spolujezdec utrpěli lehká zranění. „Řidičský průkaz jsme mladíkovi na místě zadrželi. Způsobená hmotná škoda je asi osmdesát tisíc korun,“ dodala mluvčí.