Chodkyni zřejmě přehlédl řidič osobního auta. „Lékař po příjezdu na místo zjistil, že žena má mnohočetné odřeniny a podezření na vnitřní krvácení. Pacientku jsme převezli do znojemské nemocnice. Pokud je podezření na vnitřní krvácení, jde vždy o vážné zranění,“ popsal krátce po nehodě mluvčí záchranářů Milan Klusák.

Podle informací policie mluvčí přecházela přes přechod.
„Nehoda je zatím v šetření a policie k ní nyní nebude nic sdělovat,“ uvedl v úterý mluvčí znojemských policistů Jan Křepela. Řidič, který ženu srazil, může podle zákona jít až na šest let do vězení.

O týden dříve srazilo na přechodu ve stejné ulici auto muže. „Jedenaosmdesátiletý muž přecházel o půl šesté dopoledne silnici po vyznačeném přechodu pro chodce. Ve stejnou dobu tudy projížděl Renault Scenic. Jeho devatenáctiletý řidič chodce pravděpodobně přehlédl a nedal mu přednost,“ uvedla po nehodě mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

Důchodce po nárazu upadl nejprve na přední část auta a potom na travnatý pás mezi chodníkem a vozovkou. „Zpočátku se zdálo, že se jedná o lehké zranění. Na místě se oba účastníci silničního provozu podrobili ihned dechové zkoušce na zjištění požití alkoholu. Její výsledek byl u obou mužů negativní. Zraněného seniora pak převezla sanitka do nemocnice na vyšetření. Tam však po důkladném vyšetření vyšlo najevo, že se jedná o těžké zranění,“ vysvětlila mluvčí.