Kaskáda Race je prozatím novinkou v kalendáři sportovních akcí na Znojemsku. Jeho druhý ročník proběhl v okolí vranovské přehrady první říjnovou sobotu. Den předem na trať vyrazily děti ze škol celého okresu.

V nedělním divizním utkání mezi fotbalisty FC Žďas Žďár nad Sázavou (v bílém) a Tasovicemi (v modrožlutém) se body po remíze 2:2 dělily.
Tasovičtí obrátili utkání a ze Ždáru přivezli bod

Sportovci a sportovkyně ze všech koutů republiky zvládli s vypětím sil pětiapůlkilometrovou trasu s osmadvaceti překážkami. "Trať vedla náročným přírodním terénem. Závodníky neminulo voda, bláto, lesní cesty ani prudké stoupání," přiblížil za organizátory Jakub Bulín.

Kaskáda Race přilákal i Jaroslava Lesmana ze Znojma. "Bylo to super! Těším se na další ročník," uvedl Lesman.

Oslava založení padesáti let FC Mramotice proběhla poslední zářijovou sobotu v přátelském duchu. Mezi sebou poměřili síly staré gardy tamějšího klubu.
Mramotický předseda Moravec je patriot. Gumáky při lajnování zůstávají v koutě

Nejrychleji cílem na vranovské pláži proběhl Lukáš Novák s časem 36:26 v kategorii Elite. Mezi ženami ve skupině se stejným označením excelovala Vendula Soukupová výkonem 46:59.

Novinkou pro letošek pak bylo poměřování sil mezi skupinami. "Po prvním ročníku jsme udělali mezi běžci průzkum, abychom věděli na co se zaměřit, kde jsou naše slabé stránky a co je potřeba zlepšit. Velkou poptávku měly týmové závody, které se tak staly novinkou druhého ročníku," přiblížil Bulín. 

Varnsdorf slaví postup do osmifinále poháru. Doma porazil Brno 4:2 po prodloužení.
Zbrojovka prohrála ve Varnsdorfu v prodloužení a v domácím poháru končí

Další, již třetí ročník, plánují organizátoři uspořádat první říjnovou sobotu příštího roku.