„Jedná se o závody, kde se představí sedmadvacet klubů z různých koutů Evropy. Česká republika zde bude mít zástupce kromě Znojma také z Prahy, Liberce a Zlína,“ uvedl šéf klubu František Protivínský.

V Eisenbergu by se měly představit nejlepší závodnice například z Estonska, Švédska, Slovenska nebo Rakouska.

„Na závody jsme nominovali naše nejmladší závodnice. Nebojí se měřit s evropskou špičkou a rozhodně máme minimálně finálové a medailové ambice,“ zdůraznil Protivínský.

V kategorii mladších žaček pojedou na závody Simona Pevná, Martina Husová, Veronika Kúnová, Julie Šikulová, Alexandra Sitárová, Michaela Graderová a Nina Mrkosová.

„Budou závodit hned v několika soutěžích, a to v kategorii jednotlivců, závodech trojic a šestic,“ dodal šéftrenér klubu.

Ostatní závodnice podle jeho slov dostaly soutěžní volno. Poprvé se v letošní sezoně svým soupeřkám představí na prvním kole Poháru federací koncem března v Brně.

„Rozhodně to neznamená, že by se válely doma. Budou pilně trénovat. Ony samy se chtějí v konkurenci těch nejlepších prosadit a my máme cíl zase posunout znojemský aerobik o kousek dál. Chceme překonat předešlé úspěšné sezony,“ zakončil Protivínský.