Excelentní vstup do podzimní části sezony za sebou mají znojemští baseballisté. Ti se v úvodním zápasu podzimu postavili na domácím hřišti proti rezervě brněnských Hrochů a slavili jednoznačné vítězství 19:1.


V jarní části sezony odehráli svěřenci Petra Faltuse dvanáct utkání, ze kterých odešli osmkrát jako vítězové a jen čtyřikrát poznali jak chutná hořkost porážky.

Znojemští Aligátoři byli už od první směny zahajovacího utkání podzimní části jako lační po vysokém výsledku. A dokazovali to i na hřišti, kde každým nadhozem dostávali hráče z jihomoravské metropole pod tlak.

Zejména díky výkonu na nadhozu si Znojemští dokázali podmanit svého soupeře. Každým nadhozem pak rostl výkon Petra Ellera, který si do svých individuálních statistik připsal nespočet plusových bodů.

Po úvodních třech směnách vedli domácí už 7:1 a rozhodující pak byla následující hra. V ní dokázali Aligátoři zabodovat celkem jedenáctkrát a rozhodli o osudu utkání.

„Utkání se nám vůbec nepovedlo a domácí předvedli opravdu famózní výkon. I když jsme měli ve svém kádru čtyři hráče A-týmu, nedokázali jsme formě Aligátorů vzdorovat,“ chválil znojemský tým hráč brněnských Hrochů B David Ondroušek.

Po sedmi směnách pak bylo skóre utkání 19:1 ve prospěch domácích, kteří tak jasně ovládli první podzimní utkání a upevnili si třetí místo v osmičlenné tabulce Jihomoravského přeboru.

„Vítězství se cení. Navíc když to byl první zápas po delší letní přestávce. Teď nás čekají ještě dva zápasy a pak celá sezona vyvrcholí závěrečným play-off,“ dodal trenér znojemských Aligátorů Petr Faltus.

Další zápas hrají znojemští baseballisté už v neděli, kdy se představí na půdě Chocně. Základní část pak uzavřou za čtrnáct dní duelem na domácí půdě s bedřichovským Sokolem.

MARTIN ANDRLE
JAKUB KRAINER