V Třebíči prohráli Aligátoři v poměru 13:19. „Je to jen rezervní tým Třebíče, proto byl takový rozdíl mezi domácím zápasem a duelem u nich. Sem přijela jen základní sestava, proto jsme vyhráli 27:2. Naopak v Třebíči na nás házel ligový nadhazovač a to se hodně promítlo do utkání," uvedl Petr Faltus, trenér Aligátorů.

Po zápase odjeli znojemští baseballisté do Brna, kde se utkali s C týmem Hrochů. „Zápas byl vyrovnaný, stále jsme drželi téměř zajímavé skóre. Utkání se ale nedohrálo, po šesté směně začalo vydatně pršet, museli jsme duel ukončit. Prohráli jsme tak 3:5," řekl Faltus.

Zápasová šňůra pokračovala. Následovalo klání v Kyjově, kde Aligátoři prohráli 4:8. „Proti Kyjovu se hraje špatně, což bylo vidět už při prvním zápase proti nim. Mají skvělého nadhazovače, který značně snižuje naše šance na výhru. To je bohužel jako každý rok. Dobře odpalujeme na jaře. Postupem času se frekvence dobrých odpalů snižuje až do konce sezony," vypočítával Faltus.

V posledním dvojzápase s C týmem Draků Brno na jejich půdě se Aligátorům povedl pouze jeden. První klání prohráli 2:6, druhé vyhráli 3:8. „První zápas nás potkalo naše prokletí, špatné odpaly. Ve druhém utkání to bylo značně lepší, podařilo se nám několik opravdu dobrých ran. Na závěr sezony jsme tak měli alespoň malou satisfakci," řekl Faltus.

Tím skončila sezona znojemským baseballistům. Ovšem hrát ještě budou, o víkendu je čeká velký baseballový turnaj v Praze. „Účastníme se jako jeden ze šesti českých celků, zbytek je ze zahraničí. U nás je to asi nejznámější mezinárodní turnaj. My se tohoto turnaje zúčastníme již popáté," uzavřel Faltus. Po turnaji by měl následovat ještě Turnaj o pohár starosty města Kuchařovic v září. Poté Aligátorům definitivně skončí sezona.

VOJTĚCH POJER