„Když budeme hovořit o mužích, jsme spokojeni. V sezoně jsme měli dobré výsledky. Na postup ale nemyslíme. Spíše nás trápí fakt, že nás dospělé nemá zatím kdo nahradit,“ uvedl Daniel Hubatka z vedení znojemského klubu.

Aligátoři neustále budují členskou základnu. Ta je ale zatím pro mužskou kategorii příliš mladá. „Dětí máme celkem dost, ale chvíli potrvá, než budou moci nastoupit za muže. Práce nám jde ale od ruky. Děti hra baví, takže v žákovských kategoriích panuje spokojenost,“ řekl trenér mládeže Petr Faltus.

Právě věkový průměr u dospělých je tématem číslo jedna. „V Kuchařovicích jsme za ty roky vybudovali dobré zázemí s pěkným hřištěm. Cílem je muže udržet v chodu, aby ti malí měli jednou kde hrát. Samozřejmě, že talenty nebudeme držet za každou cenu. Těm pak nabídneme možnost rozvoje například v brněnských klubech,“ dodal Hubatka.

Ani v zimním období basebalisté nezahálí. Mládež pravidelně trénuje v tělocvičnách. „U dětí to problém není, mají i pravidelné halové turnaje. Horší je to s dospělými. Ti už potřebují pořádný prostor. Tohle je stará bolest basebalu. Tři čtvrtě roku musíme být v tělocvičnách a když už můžeme jít ven, tak jsou prázdniny,“ s úsměvem zhodnotil stav věcí Faltus.

Dospělí Aligátoři se ale neuložili k zimnímu spánku úplně. Mají rozpracovaný projekt na jeden velký turnaj. „Plánujeme na jaře udělat první ročník turnaje, který by se stal jakousi tradicí. Chtěli bychom do Kuchařovic přitáhnout zajímavá družstva. Uvidíme, jak se to celé podaří dotáhnout do zdárného konce,“ prozradil Hubatka.

Znojemští basebalisté budou v nadcházející sezoně plnit roli favorita oblastní soutěže. Na postup si ale zuby nebrousí. „Pro nás nejsou důležité výsledky. Chceme především hrát a basebalem se bavit. Kdybychom mohli jít nahoru, asi bychom nešli. Hrajeme to pro zábavu a vyšší soutěže už jsou o něčem jiném,“ zní jednohlasně z šatny Aligátorů.