„Proti Blue Hawks jsme neodehráli příliš povedené utkání, dělali jsme jednoduše příliš mnoho chyb. Soupeři jsme zhruba pětkrát zbytečně odevzdali míč. Nefungoval nám systém v offense lajně, výhru jsme spíše utrpěli. Šlo vidět, že individuálně jsme mnohem lepší tým než soupeř, že jsme sehranější. Teď už ale budeme vyhlížet play-off,“ uvedl hlavní trenér Znojma Radim Pařízek.

Hra rakouského celku nebyla pro znojemský tým nečitelná. „Soupeř nás ničím nepřekvapil, přijel pouze s jednou mírně pozměněnou formací. Jinak nepředvedl nic, s čím bychom si nedokázali adekvátně poradit. Jde to vidět i z výsledku 31:6, hosté dali pouze jeden touchdown, který navíc získali po naší chybě. To je další věc, předvádíme příliš mnoho faulů, ofsajdy a personální fauly nás stojí příliš mnoho,“ vypočítal Pařízek.

Zápas se neobešel bez zranění. „My jsme vyvázli s jedním naraženým ramenem a pohmožděným kotníkem. Nevím, jak je na tom soupeř,“ řekl znojemský lodivod.

Do semifinále nastoupí Znojmo až v červenci, ale už teď je jisté, že nastanou dílčí změny. „Určitě budeme ještě něco měnit na taktice. Semifinále budeme hrát s novými formacemi a taktikami, které jsme ale nechtěli ještě ukazovat. Americký fotbal je zkrátka strategická hra. A my chceme ligu vyhrát,“ předeslal Pařízek.

Semifinálové utkání odehrají Znojmo Knights na domácí půdě 15. července od 17 hodin proti Gmunden Rams.

ONDŘEJ PÍREK