Předchozí
1 z 11
Další

Čeští baseballisté zakončili mistrovství Evropy v Brně vítězstvím 5:1 nad Izraelem v souboji o páté místo. Na snímku Jakub Hajtmar loučíčí se s reprezentační kariérou.Jakub Hajtmar loučíčí se s reprezentační kariérou.Zdroj: Eurobaseball 2023

Samozřejmě pokud někdo usiluje o primát mezi sympaťáky, nejsou rozhodující jen sportovní výkony, ale chování, příkladný přístup ke sportu, médiím i fanouškům, smysl pro fair play a pro humor. Samozřejmě důležité jsou také sympatie, které vzbuzují u fanoušků.

Tradiční čtenářskou anketu připravil Deník Rovnost ve spolupráci s Jihomoravskou krajskou organizací České unie sportu a Jihomoravským krajem. Výběr uchazečů vzešel z hlasování v jednotlivých okresních kolech soutěže, zbylé do desítky dodala sportovní redakce Deníku Rovnost.

Dejte svému favoritovi hlas a nominovaný s jejich nejvyšším počtem se stane Sportovním sympaťákem za rok 2023 na jižní Moravě.

JAK HLASOVAT?
Hlasovat můžete na internetových stránkách Deníku Rovnost. Hlasování končí v pátek 15. března 2024 v pravé poledne. Slavnostní večer s udílením cen jihomoravským sportovcům se uskuteční v úterý 19. března znovu v Sono Centru za účasti nominovaných sportovců, jejich trenérů, rodičů a dalších hostů. Víc informací o anketě najdete také na www.cusjm.cz.

Výběr nominovaných do ankety:

Dobrovolný hasič z Poštorné Bronislav Antoš.Dobrovolný hasič z Poštorné Bronislav Antoš.Zdroj: archiv Bronislava Antoše

Bronislav Antoš, TFA – hasičský víceboj, Sbor dobrovolných hasičů Poštorná

Bronislav Antoš z Poštorné se věnuje hasičskému víceboji, nejtvrdší soutěži tohoto odvětví. Zúčastnil se několika mezinárodních hasičských závodů a probojoval se až na mistrovství světa v Miami, kde se zařadil mezi nejlepšími. V září ho čekají olympijské hry hasičů v Dánsku.

Lukáš Cingel je posilou brněnské Komety.Lukáš Cingel z brněnské Komety.Zdroj: HC Kometa Brno

Lukáš Cingel, lední hokej, HC Kometa Brno:

Předsezonní slovenská posila brněnské Komety se ihned zařadila mezi hlavní opory týmu. Jedenatřicetiletý rodák ze Žiliny si v základní části vytvořil bodové maximum, když nasbíral osmatřicet bodů ve dvaapadesáti zápasech. V klubové produktivitě skončil na druhém místě. Výkony v Kometě ho po necelých pěti letech vynesly až k návratu do slovenské reprezentace.

Kateřina Galíčková na srazu ženské reprezentace v pražské Královce.Kateřina Galíčková na srazu ženské reprezentace.Zdroj: ČBF

Kateřina Galíčková, basketbal, KP TANY Brno

Čtyřiadvacetiletá křídelnice patří mezi stěžejní basketbalistky KP TANY Brno, které se v této sezoně poprvé v moderní historii klubu probojovaly do play-off EuroCupu. Galíčková si díky svým výkonům v jihomoravském klubu také poprvé zahrála za A tým české reprezentace v listopadovém utkání proti Německu, patří i k oporám ženské reprezentace v basketbalu 3x3.

Čeští baseballisté zakončili mistrovství Evropy v Brně vítězstvím 5:1 nad Izraelem v souboji o páté místo. Na snímku Jakub Hajtmar loučíčí se s reprezentační kariérou.Jakub Hajtmar se na mistrovství Evropy v Brně rozloučil se s reprezentační kariérou.Zdroj: Eurobaseball 2023

Jakub Hajtmar, baseball, Draci Brno:

Dlouholetá opora české baseballové reprezentace a brněnských Draků Jakub Hajtmar se na domácím evropském šampionátu rozloučil s národním týmem, u čehož aplaudovalo několik tisíc diváků. Vedle baseballu se věnuje rybaření nebo modelářství.

Skokan o tyči Mario Hajzler z AK AHA Vyškov.Skokan o tyči Mario Hajzler z AK AHA Vyškov.Zdroj: Deník/VLP Externista

Mario Hajzler, atletika, AK AHA Vyškov

Věkem ještě junior se v létě blýskl sedmým místem mezi tyčkaři na republikovém šampionátu dospělých, desátou příčku obsadil na evropském šampionátu juniorů, v této kategorii je rovněž mistrem republiky. Atletikou žije celá rodina, Mario Hajzler už poráží i svého staršího bratra Sebastiana.

Brankář tišnovských fotbalistů Jan Herink.Brankář tišnovských fotbalistů Jan Herink.Zdroj: Igor Zehl

Jan Herink, fotbal, AFK Tišnov

Třicetiletý brankář tišnovských fotbalistů patří ke stěžejním mužům týmu, který sahá po postupu z A skupiny I. A třídy. Má nejen velké slovo v kabině i na hřišti, ale také je pokladník mužstva. Stal se největším sympaťákem okresu Brno-venkov za rok 2023.

Přes sto kilometrů. Jana Kakáčová z Blanska zaběhla náročnou Beskydskou sedmičkuJana Kakáčová z Blanska zaběhla i náročnou Beskydskou sedmičkuZdroj: poskytla Jana Kakáčová

Jana Kakáčová, ultramaraton, Fénix sport Blansko/Biketrial Czech Blansko

Běh v různých podobách bez ohledu na jeho délku je vášní Jany Kakáčové. Věnuje se ultramaratonským distancím, zvládla Beskydskou sedmičku za šestnáct hodin a je mistryně Evropy v canicrossu.

Znojemské zástupkyně ma mistrovstí republiky. Na snímku Simona Molíková.Simona Molíková na mistrovstí republiky.Zdroj: se svolením Klubu sportovní gymnastiky Znojmo

Simona Molíková, gymnastika, KSG Znojmo

Devatenáctiletá Simona Molíková z Klubu sportovní gymnastiky Znojmo loni získala třeba třetí místo na přeboru Jihomoravského kraje nebo byla patnáctá na republikovém mistrovství jednotlivkyň v kategorii VS6C žen. Talentovaná sportovkyně se dočkala ocenění Sympaťačky Deníku na Znojemsku.

Královopolská kapitánka Katerina Pelikánová.Královopolská kapitánka Kateřina Pelikánová.Zdroj: VK KP Brno/Jan Stejskal

Kateřina Pelikánová, volejbal, VK KP Brno

Volejbal hraje přesně deset let, v Králově Poli se přes mládežnické kategorie probojovala až do A týmu. A přestože jí je teprve devatenáct let, stihla v něm už zanechat větší stopu. S brněnským týmem dvakrát ovládla Český pohár, v extralize pomohla ke zlatu a stříbru z posledních sezon. Od nového ročníku plní roli kapitánky a omlazený tým dovedla do dalšího finále domácího poháru.

Brankář hokejistů druholigového Hodonína Dominik Piták.Brankář hokejistů druholigového Hodonína Dominik Piták.Zdroj: SHKM Baník Hodonín

Dominik Piták, lední hokej, SHKM Baník Hodonín

Třiadvacetiletý gólman je miláček hodonínského publika. Podle řady příznivců by bez něj v Hodoníně play-off nebylo. Rodák z Velatic u Brna prošel mládežnickými výběry Vítkovic, kde jej trénovali Martin Prusek a Martin Falter. Nadějný gólman navíc studuje i vysokou školu v oboru managementu lidských zdrojů.