Série dlouhých triatlonových závodů pokračovala dalším podnikem v okolí Litovle pod názvem Grafiman. Znojemský cyklistický klub měl v závodě svého zástupce. Jiří Antoš proťal cílovou pásku z dvousetčlenného startovního pole jako čtyřiadvacátý.

V Litovli nebylo pro dvě stovky nadšených triatlonistů z České republiky a Slovensko nachystáno nic jednoduchého. Hovoří o tom délka tras jednotlivých disciplín.

Závodníci museli spolknout dávku dvoukilometrového plavání, devadesáti kilometrů na kole a jednadvaceti kilometrů dlouhého běhu.

„Výsledky a trénink v minulých týdnech naznačovaly, že by mě mohla navštívit forma. Proto bych rád skončil do dvacátého místa a ve své kategorii na bedně,“ netajil se svými cíly na oficiálních stránkách klubu triatlonista Jiří Antoš.

A opravdu. Od začátku závodu se mu dařilo. Během plaveckého okruhu, který se odehrával v lomu v Nové Vsi u Litovle, se dokázal Antoš prokousat na dvacáté místo.

A to vše ještě vylepšil během jízdy na kole. „Cestou nám foukal celkem silný protivítr, ale museli jsme se s tím poprat. Nakonec jsem těch devadesát kilometrů zvládl za dvě a půl hodiny,“ pronesl spokojený Antoš, který se dokázal dostat na patnáctou příčku.

Jenže na běžeckém okruhu potkaly znojemského závodníka střevní potíže, které nakonec zapříčinily, že se do první dvacítky nepodíval.

„První okruh jsem běžel v dobrém čase, ale pak to začalo. Běh jsem si doslova protrpěl a nakonec jsem neudržel pozici ve vysněné první dvacítce,“ mrzely znojemského triatlonistu zdravotní potíže.

Ty ho nakonec odsunuly na čtyřiadvacátou pozici. Ve své kategorii pak Antoš obsadil pátou příčku.
Své cíle ale může už brzy naplnit, a to na tradičním žďárském Pilmanovi.