Úspěšná sezona. Tak by se dalo charakterizovat vystoupení znojemských baseballistů v letošním ročníku Jihomoravského přeboru. V konečném zúčtovaní skončili Aligátoři druzí za rezervou ligové Techniky Brno.

Poslední zápas sezony, který měl rozhodnout o konečném pořadí soutěže, se baseballistům z města proslaveného výrobou vína a okurek moc nepovedl. A to zejména co se výsledku týče. Prohráli totiž 3:13.

Od začátku utkání diktovala tempo hlavně Technika. Jejím pálkařům se dařilo skvěle a znojemský nadhazovač Michal Hricák, který dokázal v předešlých duelech držet pálkaře na uzdě, si s nimi nevěděl moc rady. Proto ho zhruba v polovině vystřídal Petr Eller. Tomu se podařilo rozjetý brněnský vlak zbrzdit.
Ani změna na postu nadhazovače ale porážku neodvrátila. Brněnští baseballisté si v první polovině utkání vytvořili dostatečný náskok k tomu, aby mohli slavit vítězství a prvenství v Jihomoravském přeboru.

I přesto, že poslední zápas Aligátorům nevyšel, jsou se sezonou spokojení. „Je to po dlouhé době zase pořádný výsledek. V posledních letech jsme se motali od třetího po páté místo, a proto letošní sezonu nemůžeme hodnotit jinak, než kladně,“ prohlásil nadhazovač Petr Eller.

Tím ale sezona pro Znojemské nekončí. První říjnový víkend se na hřišti v Kuchařovicích uskuteční tradiční turnaj O pohár starosty Kuchařovic. Na něm se představí kromě domácího celku ještě týmy Tempo Titans Praha, Huntéra Blansko a Moravská Beseda Brno.

Konečná tabulka
1. Technika Brno B
2. Aligátoři Znojmo
3. AVG Draci Brno B
4. Orlice Choceň B
5. CLUBS Kyjov
6. Moravská Beseda
7. Sokol Bedřichov
8. Hroši Brno