S béčkem brněnských Husovic vyhráli, na áčko už ale nestačili.

Basketbalisté se snad poprvé v sezoně sešli v kompletní sestavě. „Doposud jsme připomínali spíše lazaret. Začátek ligy jsme museli odehrát bez šesti až sedmi hráčů základní sestavy,“ potvrdil trenér znojemských basketbalistů Petr Kozák.

A hned v prvním zápase se síla znojemského mužstva projevila naplno. Na jejich půdu přijela rezerva Husovic, která zatopila domácím hlavně ve třetí čtvrtině. Do té doby si Znojmo udržovalo stabilní náskok. „Úplně jsme tam vypnuli a Husovice šly snad do sedmibodového trháku,“ kroutil hlavou znojemský kouč.

Poslední čtvrtina ale patřila domácím, kteří v samotném závěru dokázali strhnout vedení na svou stranu a souseda v tabulce poslat po výhře 59:57 domů s prázdnou.

Další utkání odehráli basketbalisté netradičně znovu proti Husovicím, ale jeho A-týmu. „Je to tým s neskutečnými zkušenostmi. Složený je vesměs z bývalých ligových hráčů a už tři roky v této soutěži neprohrál,“ uznale pokýval hlavou Kozák.

Přišel kolaps

Jeho svěřenci ale vstoupili do utkání bez respektu. S druhým celkem tabulky drželi krok, jenže pak přišla znovu třetí čtvrtina a opět totální kolaps.

„Radši na to nechci ani vzpomínat. Čtvrtinu jsme prohráli snad o dvacet bodů, no hrůza. Celkově jsme se trápili v koncovce. Závěr se už pak jen dohrával,“ vrátil se k porážce 57:85 domácí lodivod.

Znojemští basketbalisté se před polovinou sezony pohybují na desátém místě a s výsledky je zatím spokojenost. „Moc jsme nevěděli, co od té soutěže čekat. Kluci se trochu oťukali, nabrali potřebné sebevědomí a myslím si, že teď už to bude jen a jen lepší. Naše výsledky mohly být o něco příznivější, ale podepsala se na tom nezkušenost, smůla i absence klíčových hráčů,“ dodal předseda klubu Pavel Šareš.

Znojmu zbývá odehrát před přestávkou dva zápasy. Z těch chtějí Jihomoravané vytěžit alespoň jedno vítězství. „Pokud urveme jednu výhru, splníme náš cíl. Je v našich silách vyhrát oba duely, ale uvidíme, jak to dopadne. Potřebujeme, aby se nám vyhýbala zranění a měli jsme štěstí v koncovce. Pak můžeme pomýšlet na hru v poklidném středu,“ zakončil Kozák.