První turnaj začal v sobotu za skvělého počasí. Organizátoři celého maratónu několika beachových turnajů představili jednu z novinek letošní sezony. Beachový pohár mládeže.

„Je to série šesti turnajů ve třech kategoriích, což jsou dívky, chlapci a mixy. Jejich výsledky se budou sčítat do celkového žebříčku jednotlivců a na konci sezony bude vyhlášen nejlepší mladý beachvolejbalista a beachvolejbalistka,“ vysvětlil jeden z organizátorů turnaje Mario Zelený.
Na start prvního turnaje se postavilo celkem šestnáct párů. Pro vítězství v turnaji si nakonec došla favorizovaná dvojice Pavlína Doušková s Danielem Odehnalem.

Ti ve finále porazili smíšený pár ve složení Alena Šálková a Marek Balon. Třetí místo pak patřilo Nikole Čechové s Radimem Hruškou.
V neděli se pak uskutečnil ryze amatérský turnaj pod názvem Pat a Mat beach. Tento turnaj byl určen pro pravé volejbalové amatéry. Nakonec se ale odehrál ve dvou výkonnostních skupinách.

„Jelikož si chtěli už i tento první turnaj zahrát zkušenější hráči, rozdělili jsme soutěž na dvě skupiny,“ objasnil systém nedělního turnaje Zelený.
První skupině dominovala prostějovská dvojice Radim Škvára a Jiří Dvořák, kteří na znojemských turnajích pravidelně bodují. Té opravdu amatérské pak Jana Padrtová s Liborem Ekslerem.

Beachová sezona pokračuje už o tomto víkendu. V sobotu se v Únanově a Příměticích uskuteční turnaj mládeže. V Příměticích budou hrát dívky a v Únanově chlapci.

V neděli je pak v Příměticích na programu jeden z nejprestižnějším podniků roku, a to Mezinárodní mistrovství Znojma v mixech. Začátky všech víkendových turnajů jsou stanoveny na devátou hodinu ranní.