První beachvolejbalový turnaj mají za sebou i ženy. Ovládl ho pár Kusáková – Březinová.

Velkým překvapením bylo druhé místo žákovské dvojice, která se do turnaje přihlásila, Doušková – Šálková.

V turnaji účinkovalo celkem osm dvojic ze Znojma a Vídně. Ze dvou základních skupin postoupily do finálové skupiny čtyři nejlepší páry.

Ve finálové skupině se dámské páry mezi sebou utkaly tím nejspravedlivějším možným systémem každý s každým.

Zpestřením turnaje byl již zmíněný start dvou vídeňských párů. Katrin Kefeder s Bettin Tangl a Yasmin Ofner se Sabrin Karnholz. První dvojice postoupila do finále. Tam skončila čtvrtá. Druhý vídeňský double skončil až na předposlední pozici.

Vítězný pár nepoznal v turnaji hořkost porážky. Aspirantky na zlatou medaili v žákovském přeboru České republiky Doušková se Šálkovou pak podlehly vítězkám turnaje nejtěsnějším možným rozdílem dvou míčů.

Třetí příčku v turnaji obsadil pár ve složení Čechová – Šipková.

Nedělní turnaj neregistrovaných hráčů byl zrušen z důvodu nepřízně počasí.

„Turnaj bude uspořádán v náhradním termínu. Uskuteční se až po druhém turnaji neregistrovaných a s dvojicemi se teprve na termínu domluvíme. Pokusíme se hráčům vyjít vstříc. Chceme najít termín, kdy se to hlavně jim bude nejvíce hodit,“ uvedl organizátor znojemských beachvolejbalových turnajů Mario Zelený.

Dalšími turnaji pokračuje sezona plážového sportu již tento pátek. To se v dopoledních hodinách uskuteční kvalifikační turnaj na Mistrovství republiky žáků a kadetů. Odpoledne se pak v rámci kvalifikačního turnaje představí žákyně a kadetky.

Znojmo bude opět hostit Přebor České republiky, do kterého musí účastníci konečně procházet kvalifikačním sítem.

Od patnáctého do sedmnáctého června se tak ve Znojmě představí kompletní česká špička.