Domácí šampionát v plážovém volejbale opět míří do Znojma. Na padesát žákovských párů bude ode dneška do neděle soupeřit o metu nejvyšší, titul mistra České republiky.

Čtvrtý ročník domácího šampionátu žactva v beach volejbale opět hostí Znojmo. Tuto důvěru dostali organizátoři ze znojemského volejbalového klubu už potřetí.

„Je to pro nás skvělá vizitka. Dostat šanci pořádat Mistrovství České republiky v plážovém volejbale již potřetí je něco, o čem se nám před pár lety asi jen snilo,“ byl hrdý na zelenou, kterou Znojmo dostalo od volejbalového svazu, jeden z organizátorů Daniel Kasan.

Letošní vrchol žákovské beach volejbalové sezony se bude tentokrát odehrávat celkem na osmi kurtech. Hlavní pozornost bude soustředěna na kurty v Příměticích.

Žákovské páry se také budou rvát o důležité body na kurtech v Leskách, v Jevišovicích a na únanovském koupališti.
„Vzhledem k počtu párů jsme museli navýšit kapacitu hřišť. Doufám, že naši nejmladší všem divákům ukážou ojedinělou podívanou, jakou tento mladý, pestrý a zdravý sport nabízí,“ zval všechny příznivce volejbalu Kasan.

I tentokrát má znojemský volejbal svá želízka v ohni.
„V turnaji budou startovat vítězné páry z krajských kvalifikací a týmy, které dostaly divokou kartu. Jsme zvědaví, jestli se domácím volejbalistům a volejbalistkám podaří navázat na loňské třetí místo Nikoly Čechové a Michaely Dvořákové,“ vysvětlil systém startu padesáti párů ředitel přímětické základní školy, jež se na výuku volejbal specializuje.

Od čtvrtka do pátku se budou na pískových kurtech odehrávat boje v základních skupinách v kategorii žáků a žákyň. O víkendu jsou pak na programu vyřazovací boje. Finálové bitvy pak vypuknou v neděli od třinácti hodin na kurtech v Příměticích.
Organizátoři nechystají pro hráče a diváky jen dny plné plážového volejbalu. Celý žákovský šampionát budou provázet doprovodné akce, ať už pro hráče či diváky.

„Opět chystáme například beach pod noční oblohou. Půjde o večerní turnaj, jenž se bude hrát za umělého osvětlení,“ dodal Kasan.