Znojemský běžecký pohár se po úvodních podnicích přestěhoval do Znojma, konkrétně k řece Dyji. Na programu byl populární Běh na Kraví horu.

„Doufáme, že dorazí pořádná spousta závodníků nejen z blízkého okolí,“ hlásili před závodem organizátoři. Jenže v konečném zúčtování byli lehce zklamaní.

Na třetí podnik dorazilo osmatřicet závodníků. „Čekali jsme víc. Bylo to vůbec nejméně z historie. Bohužel někteří tradiční účastníci závod vynechali,“ dodal hlavní organizátor Petr Halbrštat.

Jednou z absentérek byla i aktuálně druhá závodnice průběžného pořadí Tamara Bulantová, a tak měla moravskokrumlovská favoritka Kateřina Doubková dost ulehčenou práci a s přehledem v závodě žen zvítězila.

Mezi muži dominoval opět Pavel Kratochvíl z Rudíkova, který startuje v kategorii mužů nad padesát let. Na své konto si připsal už druhý letošní triumf. Sekundoval mu pouze sedmnáctiletý znojemský závodník Vojtěch Čabala, který za vítězem zaostal o pouhé čtyři vteřiny. „Vojtovi Čabalovi samozřejmě gratuluji. Běžel opravdu fantasticky,“ vzdal hold svému bývalému svěřenci Karel Chmelíř, který doběhl v kategorii mužů nad šedesát let třetí.

Výsledkový servis:

Muži – 5,3 km

1. Pavel Kratochvíl 19:48
2. Vojtěch Čabala 19:52
3. Karel Fučík 20:30

Ženy – 2,7 km

1. Kateřina Doubková 11:20
2. Marika Zahradníčková 11:47
3. Lucie Vaverová 12:00