„Připravili jsme úplně nový závod. Start bude v Boroticích, kde mají Vinné sklepy Lechovice sídlo. Celá trať je asfaltová, ale nachází se v přírodě. Běží se lesem mírně do kopce. Nahoře u vinic bude obrátka. Ženy běží jedno kolo a muži dvě,“ přiblížila pořadatelka závodu Ida Holíková.

Pro závodníky připravili organizátoři na trati menší zpestření. „Pro prvního běžce a běžkyni, kteří zdolají kopec, je nachystaná cena. Půjde o takovou vrchařskou prémii,“ vysvětlila Holíková.

Závod je otevřený a pořadatelé uvítají i nové tváře. „Přihlásit se může kdokoliv. Zúčastnit se tak mohou i úplní amatéři. Myslím, že není problém tuto trať uběhnout. Může si to zkusit každý. Není nutné, aby byl člověk na stupních vítězích. Hlavně, aby měl dobrý pocit, že dělá něco pro své tělo,“ dodala pořadatelka.

Na trati se možná objeví i pracovníci partnerské firmy závodu. „Účast nám přislíbili zaměstnanci Vinných sklepů Lechovice. Běžet by měli i nejlepší závodníci průběžného pořadí Znojemského běžeckého poháru. Půjde o menší závod. Předpokládám, že se zúčastní čtyřicet až sedmdesát závodníků,“ doplnila Holíková.

Muži běží dva okruhy v celkové délce 7 200 metrů a ženy jen jeden okruh, což je 3 600 metrů. Startovné činí padesát korun. Závodníci dostanou občerstvení a první tři běžci v každé kategorii také věcné ceny. Prezence účastníků je na startu v den závodu od půl desáté dopoledne do čtvrt na jedenáct. Start závodu je pak o půl jedenácté.

Už za čtrnáct dnů uzavře osmý ročník Znojemského běžeckého poháru závod v Gránicích. Kromě něho připravili pořadatelé i doprovodný program. „Děti mohou nejen závodit v běhu, ale pokud dorazí s kolem, mají možnost vyzkoušet si své cyklistické dovednosti,“ sdělila Holíková.

Běžecký pohár se skládá z deseti závodů. Do celkového pořadí se běžcům započítává pět nejlepších umístění, za která získávají body. Už teď je jasné, že v kategorii 50–59 let vyhraje Pavel Kratochvíl a v kategorii 60–69 let Arnošt Koreš. Oba již dosáhli maximum 150 bodů.

Průběžné pořadí (počet bodů)

Do 39 let

Čabala Vojtěch TJ Znojmo 136
Soural Lukáš VSK Uni Brno 119
Michalec Josef Znojmo 113

40–49 let

Palko Aleš VSK UNI Brno 140
Fučík Karel Černín 131
Musil Josef Náměšť nad Oslavou 86

50–59 let

Kratochvíl Pavel Sokol Rudíkov 150
Kolínek František AK Perná 125
Motálek Petr TJ Spartak Třebíč 110

60–69 let

Koreš Arnošt Atletic Třebíč 150
Bobek Josef TJ Znojmo 121
Hanák Albín Brno Útěchov 110

Nad 70 let

Nechvátal Jan Spartak Třebíč 110
Sedláček Jozef Boleráz 30
Tomíšek Jindřich Říkovice 30

Ženy

Doubková Kateřina AK Perná 140
Horáková Šárka Sokol Prštice 136
Bulantová Tamara Znojmo 111