Nabitý druhý listopadový víkend zahájil v sobotu v dopoledních hodinách běžecký závod Znojemského běžeckého poháru Sokolák v Plavči u Znojma. Na trať o délce přes šest kilometrů se postavilo hned pět běžců z týmu ve složení Vojtěch Čabala, Ondřej Šrámek, Patrik Bulín, Jakub Bulín a Pavel Holub.

Reprezentantky znojemského Klubu sportovní gymnastiky postoupily předposlední listopadový víkend na mistrovství ČR ve druhé lize.
Znojemské gymnastky postoupily na mistrovství republiky ve druhé lize

Nejlépe si vedl Vojtěch Čabala, který s časem 21:26 doběhl pro celkové druhé místo. Hned za ním proťal cílovou pásku Ondřej Šrámek s výkonem 23:23. Bronz v kategorii MB pak spadl do klína Pavlu Holubovi. Další závodník Rabbits, Patrik Bulín, obsadil celkové šesté místo. Na desáté příčce ho následoval Jakub Bulín.

Dalším kláním, na němž šlo spatřit reprezentanty Rabbits Znojmo, byl Winter Run v Brně. Na trať o délce bezmála devíti kilometrů vyrazil nováček týmu Martin Krause. „Rovinatou trať zaběhl na skvělém dvanáctém místě z celkových 134 běžců v čase 33:04,“ popsal za Rabbits Znojmo Jakub Bulín.

Florbalista Znojma, Václav Bajko (vlevo), hraje nyní za švédské Pixbo. Setkal se zde i s českou florbalistkou Eliškou Krupnou.
Bajkovi vyšel sen. Znojemský borec zkouší štěstí v Mekce florbalu

Krause dle svého vyjádření neměl velké ambice. „Tyto krátké a rychlé tratě mi nesedí. Byl jsem velmi překvapen, že po čtvrtém kilometru jsem byl na dohled od první skupinky běžců. I přes velké množství kilometrů, co mám v posledních dnech naběháno a nemoci, která mě na týden vyřadila, se mi běželo docela dobře,“ hodnotil Krause.

Velká dálka

Závod Winter Run, tentokrát však v Českých Budějovicích, absolvovala členka týmu Rabbits, Irena Šinkovič zajela až do Českých Budějovic.

Rozhodla se, že zaběhne hned dvě trasy - první trať o délce 4 kilometry, druhá pak měla jednou tolik. „Irena si vedla si skvěle!“ těšilo Bulína.

Trať na čtyři kilometry zvládla v čase 19:29 a brala druhé místo ve své kategorii. O čtyřicet minut později už stála znovu na startu druhého závodu a tentokrát osm kilometrů zvládla v čase 37:59 a opět z toho bylo druhé místo ve své kategorii.

Reprezentantky znojemského Klubu sportovní gymnastiky postoupily předposlední listopadový víkend na mistrovství ČR ve druhé lize.
Znojemské gymnastky postoupily na mistrovství republiky ve druhé lize

Šinkovič dvě stříbra překvapila. „Když už jsem se vydala takovou dálku na závod, kde byly na výběr dvě trasy, tak jsem ani na vteřinu neváhala, jaký závod si zaběhnu. O půl dvanácté jsem vyběhla na čtyři kilometry dlouhou trať a doběhla v čase 19:29. Čtyřicet minut mě dělilo od startu na osm kilometrů. Značně unavená a popadající dech jsem si říkala, co jsem zase měla za nápad. Každopádně z toho byl čas 37:59, díky čemu si vezu domů dvě stříbra,“ uzavřela Šinkovič.

Další závod v kalendáři Rabbits Znojmo bude na domácí půdě. Oddíl pořádá letos již jedenačtyřicátý ročník běžeckého závodu Vánoční běh Elektrokov, který se uskuteční tradičně 25. prosince.