Letošní ročník Běžeckého poháru bude čítat celkem sedm závodů. První odstartuje už v neděli, ten poslední je pak na programu v březnu příštího roku.
„Minulých ročníků se účastnilo vždy okolo čtyřiceti závodníků. Doufáme, že letos to bude podobné, ale vůbec bychom se nezlobili, kdyby byla účast zase o něco větší,“ pousmál se hlavní organizátor celého maratónu sedmi závodů Petr Halbrštat.

Letošní ročník organizátoři opět vypsali pro všechny běžecké kategorie. A to pro kategorii mužů, žen a veteránů. Poslední jmenovaná je pro běžce nad devětatřicet let.

Bodování závodu se taktéž nezměnilo. Body získá znovu prvních dvacet závodníků, přičemž ten první jich bude mít na svém kontě hned třicet. „Systém jsme zachovali zcela stejný. Do celkového hodnocení, která určí celkové vítěze, se běžcům bude započítávat pět nejlepších výsledků,“ doplnil Halbrštat.
Startovní listina by měla opět obsahovat jak zvučná jména, tak i ta pouze rekreačních běžců.

„Závodů se účastní jak výborní běžci, kteří se atletice věnují závodně nebo řadu let, ale i ti, co běhají pouze rekreačně. Hodně závodníků využívá Běžecký pohár k přípravě. Proto na něm startuje spousta triatlonistů nebo cyklistů,“ vystihla pestrost závodů spoluorganizátorka Renata Halbrštatová.

První závod, který vypukne v neděli, už třicet minut po desáté hodině dopolední, je vypsán na dvě délky tratí. Ženy se budou muset poprat se závodem dlouhým dva kilometry a sedm set metrů, na muže a veterány pak čeká dvojnásobně dlouhá trať. Prezentace závodu je pak o půl deváté ráno.

Nejlepší čas mezi muži drží Alex Jankovskij, který závod zvládl v čase 18:17. Ženám zase kraluje moravskokrumlovská Kateřina Doubková. Ta se může pochlubit časem 11:03.

Mezi nejúspěšnější běžce celé historie patří Aleš Palko, který má za sebou start ve třech ročnících. Dvakrát celý Pohár ovládl a jednou skončil druhý. Mezi ženami je to jednoznačně Kateřina Doubková. Ta zaváhala jen při prvním ročníku, ve kterém skončila třetí. V dalších třech pak už s přehledem zvítězila.