„Je to jeden z nejhezčích podniků soutěže. Doufám, že přijde co nejvíce běžců, aby se bylo na co dívat. Loni si všichni novou trať závodu pochvalovali,“ hlásil hlavní organizátor Znojemského běžeckého poháru Petr Halbrštat.

Po úvodním závodu, který se konal v Moravském Krumlově a měl mezinárodní účast, se sejdou závodnici u Spáleného mlýna a budou si užívat krás znojemské přírody.

„Trať Markusberg krosu je situována do krásného prostředí. Od Spáleného mlýna seběhnou závodníci podél Gránického potoka a za altánem se vydají po křížové cestě na Hradiště. Poté proběhnou jeho historickým centrem a po staré cestě se vrátí zpět ke Spálenému mlýnu,“ popsal profil závodní trati Halbrštat.

Ženy absolvují tuto trať pouze jednou, na muže čekají ještě další dva okruhy. „Za svoji námahu budou všichni odměněni nejenom body do celkového hodnocení, ale i domácí česnečkou a čajem. Samozřejmě ty první si odnesou ještě něco navíc,“ usmíval se hlavní organizátor.

Závod ale podle jeho slov není jen pro trénované běžce. „Kdo by se necítil, máme připravený i hobby běh, který má něco málo přes kilometr.“

Start sobotního závodu je naplánován na deset hodin a třicet minut. Hobby závod začne o patnáct minut dříve.