První závod stále vyhledávanější série začne hodně zostra. Startovní listina totiž čítá velká jména. „Na start by se měl postavit mistr Evropy, trojnásobný olympionik a osminásobný domácí šampionát Filip Ospalý. V ženách se závodu zúčastní Petra Kmínková, což je naše nejlepší běžkyně posledních let. O překonání traťových rekordů by tak mělo být postaráno,“ usmíval se hlavní organizátor Znojemského běžeckého poháru Petr Halbrštat.

V rámci Krumlovského běhu je pro závodníky připravena osm a půl kilometru dlouhá trať. Stejnou distanci poběží jak muži, tak i ženy.

Znojemský běžecký pohár poté bude pokračovat závodem v Gránicích na začátku listopadu. Celé série bude finišovat desátým podnikem na konci dubna příštího roku.

Premiérový podnik osmého ročníku Znojemského běžeckého poháru odstartuje v sobotu v deset hodin. Registrace na Krumlovský běh začne o hodinu dříve.

„Snažíme se, aby to stálo za to. Nebude zajištěn servis pouze pro závodníky, ale také příchozí diváky. Kromě hlavního závodu pro muže a ženy se také přestaví ti nejmenší,“ láká Halbrštat na první závod šestiměsíčního seriálu.