Ten se tentokrát přestěhoval na nově vytvořenou trať do Krušných hor, konkrétně do lyžařského areálu Bouřňák. „Podle mého je to nejprudší trať u nás. Má něco přes kilometr s celkovým převýšením tři sta metrů. Nechybí na ní technické pasáže, velké skoky, a ani strmé převisy,“ charakterizoval trať závěrečného podniku ooháru znojemský jezdec Richard Sýkora.

Vedle Sýkory se na závodech objevil ještě Jan Antoš a Michal Štancl. Poslední jmenovaný ale do samotného závodu vůbec nezasáhl. Při tréninku totiž zničil zadní kolo svého speciálu. Antošovi se nevedlo tak jako Sýkorovi. V semifinále skončil patnáctý a ve finálové jízdě šestnáctý. Ovšem nutno podotknout, že specializací Antoše není downhill, nýbrž fourcross.

To Sýkora v semifinále zajel druhý nejrychlejší čas. Finálová jízda mu sice nevyšla, ale i tak mu to stačilo na konečné třetí místo v poháru. „Splnil jsem svůj předsezónní cíl, kterým bylo dostat se mezi tři nejlepší jezdce. Mohl jsem být klidně ale i druhý, kdybych v závodech tolik nechyboval,“ házel si popel na hlavu bronzový muž Českého poháru.

Sýkorovi tak sezona pomalu končí. Teď ho čeká už jen poslední závod Slovenského poháru a domácího Subform downhillu Cup.