„Od rána nám nepřálo počasí, tak není divu, že bylo na startu závodu málo jezdců a podnik se netěšil ani divácké kulise. Byl to poslední závod na této trati, protože zde začne výstavba domů. Je to smutný příběh, ale nedá se nic dělat,“ litoval propagátor fourcorossu ve Znojmě a hlavní organizátor akce Jan Antoš.

Extrémnímu sportu na speciálně upravených horských kolech tak zřejmě ve Znojmě odzvonilo. „Hodně jezdců změnilo disciplínu nebo nejezdí vůbec. Fourcross vypadl i z programu Světového poháru a zatím není jasné, jestli se bude jezdit alespoň ten domácí. Ve Znojmě tahle disciplína asi definitivně umřela,“ krčil rameny Antoš.

Na finále Moravské fourcrossové ligy nedojela podle předpokladů třicítka jezdců, ale pouze třetina. „Vzhledem k počtu účastníků a počasí jsme se snažili závod urychlit. Jela se kvalifikace a samotný závod, kdy každý z jezdců zajel tři kola. Z nich si odnesl body a podle těch se určili vítězové,“ vysvětlil Antoš.

Absolutní vítězství si na své konto připsal Slovák Marek Peško, který letos dokázal bodovat i ve Světovém poháru. „Škoda, že nepřijelo více jezdců. Mohl to být zajímavý závod. Vítězství mě těší, ale důležitost mu nepřikládám,“ nechal se slyšet slovenský závodník Peško.

Ze znojemských závodníků startovali v závodě pouze dva. Petr Musil a Richard Sýkora. Prvně jmenovaný skončil čtvrtý, Sýkora si dojel pro páté místo. „Bral jsem to spíše jako trénink na závod ve Švýcarsku, který mě za týden čeká. Jde o downhillový maraton. Trať má okolo patnácti kilometrů a startuje se hromadným startem. Většinou se závodu účastní okolo dvou set jezdců. Bude to něco úžasného,“ rozzářil se downhillový specialista Richard Sýkora.

Ten se už jednoho podobného závodu letos zúčastnil, když startoval ve Francii. Tentokrát si vyzkouší pokořit švýcarské Alpy.