Downhill nebo-li sjezd horských kol se jel tentokrát v Krupce u Teplic.

Znojemský klub zde startoval ve tříčlenném složení Richard Sýkora, Jan Antoš a Jiří Jonáš.

„V Krupce mají trať s extrémní délkou čtyři a půl kilometru. U nás se řadí mezi velmi náročné, a proto závod sliboval velkolepou podívanou. Ve finále tomu tak i bylo,“ přiblížil závodní trať v Krupce u Teplic jeden z jezdců CKK Znojmo, Jan Antoš.

Všichni tři bikeři startovali v kategorii HardTail (pevné rámy) a jediný, kdo se dokázal poprat s touto tratí a prosadit se mezi špičku, byl Richard Sýkora.

Ten v semifinálové jízdě zajel druhý nejlepší čas. S dobrými předpoklady se tak postavil na start druhého, finálového sjezdu. V tom však Sýkora dvakrát nešťastně upadl. Medailové ambice se tak rozplynuly jako pára nad hrncem.

I přes tyto dva pády zajel Sýkora ve finále sedmý čas. V průměru to však stačilo “jen“ na bramborovou čtvrtou příčku.

Jeho dvěma týmovým kolegům se první letošní závod ve sjezdu speciálně upravených horských kol nevyvedl. Skončili až ve třetí desítce.

Jan Antoš obsadil pětadvacáté místo a Jiří Jonáš až sedmadvacátou příčku.

„Já jsem si jel do Krupky jen tak zajezdit. Hlavně se soustředím na fourcross,“ upřesnil biker Antoš, který neskrývá své ambice. „Kdyby všechno šlo tak, jak má, rád bych skončil do desátého místa,“ řekl Antoš.

Další sjezdový závod Českého poháru se jede už čtvrtý víkend v červnu. Tentokrát ve Velkých Karlovicích.

Program znojemských bikerů však pokračuje už tento víkend v Přerově, kde startuje Českých pohár v populárním fourcrossu.

V rámci jednoho projektu se dá očekávat zvýšení výkonnosti znojemských jezdců. Právě začínají práce na bikeparku. Ten by měl konečně vyrůst i ve Znojmě.

„Teď jsme dodělali fotodokumentaci a bude se pokládat asfalt. V průběhu měsíce bychom měli navézt na místo překážky a bikepark by měl být hotový koncem prázdnin,“ uvedl Antoš.