Díky svým výsledkům v dosavadní sezoně se dvojice reprezentující znojemský klub bez problémů kvalifikovala na mistrovství Evropy. Důvěru jim svěřila i tuzemská komise biketrialu, jež je poslední červnovou neděli vyslala na Apeninský poloostrov do horské vesničky Brumano nedaleko Milána. „Naši jezdci svou nominaci potvrdili,“ zmínil René Vymětal starší, otec jednoho z jezdců.

Jako první vyjel na trať jeho syn René. Pro něj byl největším soupeřem Brit Oliver Weightman, který mu v minulosti několikrát ukázal záda. Po projetí prvních sekcí jihomoravský borec zjistil, že mu mohou zatopit i další soupeři. Jak uvedl René Vymětal starší, naštěstí začali ostatním biketrialistům v horkém počasí docházet síly. „Renda díky své výborné fyzické kondici a stabilním výsledkům po více než čtyřech hodinách strávených v pedálech kola už tušil, že by klání mohlo dobře dopadnout, což se následně potvrdilo,“ líčil Vymětalův otec.

Druhý zástupce jižní Moravy, Marek Hlávka, chtěl skončit na stupních vítězů. Jeho ambice se začaly naplňovat již po prvním kole, v němž předvedl skvělý výkon. „Markův doprovod tušil, že by mohl uzmout nejvyšší příčku, ale kvůli psychice jezdce nesměli dát nic najevo. Již v polovině druhého kola věděli na sto procent, že jeho největší soupeř, Pablo Adame Mariano, není schopen bodově porazit,“ řekl René Vymětal starší.

Oba znojemští biketrialisté potvrdili své kvality a vybojovali titul mistrů Evropy. René Vymětal se prosadil v kategorii minime, Marek Hlávka uzmul zlato ve skupině senior. Již za měsíc čeká dvojici znojemských sportovců mistrovství světa. „Snad budou výsledky stejně pozitivní. Kluci na to mají. Po mistrovství Evropy si dali tři dny pauzu od kola a už zase lítají po Gránicích. Prostě to chtějí zopakovat,“ uzavřel René Vymětal starší.