Bulínová nastupuje na turnaji, který probíhá od posledního srpnového pátku až do 6. září, v kategorii do čtyřiapadesáti kilogramů. Rodačka z města nad řekou Dyjí musela kvůli účasti na MS přehodnotit priority. „Den předtím, než jsem měla jít na zákrok s očima, mi prezident České muaythai asociace Petr Ottich napsal, ať pořád trénuji, že mě čeká další výlet. Okamžitě jsem operaci odložila a pokračovala nadále v přípravě,“ objasnila Viktorie Bulínová.

Pro znojemskou bojovnici není světový šampionát v jihokorejském Čchungdžu jedinou prázdninovou zastávkou v Asii. Během července totiž uspěla na mistrovství světa v muaythai v thajském Bangkoku, odkud si přivezla bronzovou placku. V její kariéře se jednalo o premiéru na velkém turnaji. Svůj úspěch by ráda zopakovala i na probíhajícím MS. „V Bangkoku jsem zjistila, že si do ringu můžu stoupnout proti komukoliv a dokážu obstát. V zápasech se pokusím předvést to nejlepší, co ve mně je,“ dodala Bulínová.

Mezi dvaceti bojovými sporty, v nichž na Korejském poloostrově poměřuje síly na čtyři tisíce sportovců ze sta zemí světa, patří muaythai k hlavním disciplínám. „Bojovníci muaythai budou v Čchungdžu kromě cenných kovů bojovat také o kvalifikační body, jež rozhodnou o účasti na Světových hrách v americkém Birminghamu v roce 2021,“ uzavřel mediální zástupce České muaythai asociace Pavel Šťastný.

Plavec Adam Hlobeň překonal v Budapešti rekord Květoslava Svobody
Plavec Adam Hlobeň překonal v Budapešti rekord Květoslava Svobody