„Není to zrovna ideální. Vrátili jsme se po jedné hodině v noci a ráno na šestou do práce. Spánek chybí. Musíme to dohnat v týdnu. Byl to šílený maraton,“ prohlásil šéf znojemského klubu František Macek.

První ročník Slovakia Open odstartoval v neděli v sedm ráno a skončil v jedenáct večer. Navíc co se týče organizace, patřil do kategorie těch průměrných.

„Hodně lidí nadávalo, vzpomínám si ale na horší závody. Na Slovensku udělali jednu zásadní chybu. Závod udělali jednodenní a nabrali si moc kategorií. To by nestihl nikdo,“ dodal znojemský závodník Jiří Dospíšil.

Znojmo na Slovensku znovu ukázalo svou sílu. Bodovalo jak mezi jednotlivci, tak i v kategorii týmů. Na medaili dosáhl téměř každý.

Celkově třetí

„Dokázali jsme získat téměř šedesát medailí, to mluví za vše. Navíc byli Alexander Bashiri a Hana Křivánková vyhlášeni nejlepšími žákovskými bojovníky soutěže. V konečném zúčtování týmů nám patří třetí příčka, což je vzhledem ke startu patnácti klubů pěkné číslo,“ liboval si Macek.

Podle samotných závodníků nebyla konkurence až tak velká. „Kdybych to měl vzít na stoprocentní stupnici, kvalita konkurence byla někde na polovině. Byl to takový lepší trénink. Zazávodit se ale dalo, takže z toho žádnou tragédii nedělám,“ spokojeně pronesl Dospíšil.

Dobře si Znojmo vedlo i v týmové soutěži. Do té nasadilo pět družstev a bralo čtyři medaile. „Tohle všechno dokazuje, že není pravda to, že dnešní děti a mládež nemají zájem o sport a nic nedělají. Ba naopak. Sportují, reprezentují a dělají našemu regionu dobré jméno,“ zdůraznil první muž znojemského taekwonda.

Znojemští bojovníci mají před sebou dvě velké akce. Jedna bude pro trenéry, druhá pro samotné závodníky. „Teď čeká pár trenérů seminář v Holandsku s účastí prezidenta taekwonda. Na konci března pak pojedeme závodit do Švédska,“ prozradil Macek.

Znojmo se tak po roční pauze znovu představí na nejsilněji obsazené evropské soutěži Vikings Cup. „Tam to bude úplně o něčem jiném. Konkurence je na tomto podniku obrovská. Sjíždí se tam národní týmy všech evropských zemí. Těším se, bude to něco,“ zakončil Dospíšil.