Vaše první výhra potom, co jste začal vést celek Znojma, přišla před Vánocemi proti Královským Vinohradům. Zvítězili jste v prodloužení 5:4. Byl jste zaskočen, že vítězství nepřišlo dříve?
Budu realista. Proti Mladé Boleslavi jsme moc šancí neměli. V Liberci, kde jsme vedli 4:0 v první třetině, jsem věřil, že vyhrajeme. Zaskočený jsem nebyl, že jsme s nimi prohráli. Liberec má silné mužstvo. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát proti Královským Vinohradům.

Znojemští měli ve všech jmenovaných zápasech problém. V prvních dvou třetinách jeli na maximum. Výhru pak vždy ztratili. Čím to bylo?
Florbal není nikdy rozhodnutý. Když dá soupeř čtyři góly, tak jej to nastartuje a nás dostane dolů. Myslím si, že svou roli hraje i ztráta sebevědomí. Kluci si nevěřili. Postupně se situace otáčí. Musíme být agresivnější.

Máte za sebou dvoutýdenní pauzu. Nechal jste týmu vánoční režim?
Jsme lidi. Během Vánoc jsme měli dva tréninky. Kluci byli zodpovědní a hledali si i jiné sportovní aktivity než florbal. Na druhou stranu si odpočinuli. Ve středu se sejdeme a doufám v nastartování vítězné šňůry.

Sestupová baráž vás zřejmě nemine. Čekáte udržení v nejvyšší soutěži? Jak byste srovnal úroveň superligy a juniorské soutěže?
Srovnávat se to moc nedá. Rozhodně musíme pracovat se samotnými lidmi. V juniorech jsou hoši roztěkaní, nesoustředění. Myslí na jiné věci, než by měli. U seniorů chlapi drží slovo. Řekneme jim, ať něco udělají, a splní to. Avšak v nejvyšší soutěži je tlak na výsledky a společný cíl. Věříme, že to letos zvládneme a udržíme se.

Jaký byl pro vás nejtěžší zápas za měsíc vašeho působení?
Pro mě to bylo nejtěžší v Liberci. I když jsme provedli změny, tak se nám nepodařilo situaci ve třetí třetině zlomit. S týmem jsme zápas potom rozebrali a poučili se z něj.

Jak kluky motivujete?
Superliga je nejvyšší soutěž v republice. Pokud není někdo motivován výhrou každého zápasu a zlepšením se, tak nemá v superlize co dělat. Věřím tomu, že hoši jsou zodpovědní a nepotřebují speciální motivaci. Výsledek je pro ně největším zadostiučiněním.

Změnil jste taktiku oproti bývalému trenérovi Janu Šťastníkovi?
Vycházíme ze stejných věcí a výrazně jsme ji neměnili. Taktiku upravujeme před každým zápasem. Zpracováváme si dostupné informacea na trénincích nabádáme hráče, aby nedělali chyby, které jsme jim ukazovali.

Přišly nějaké personální změny, co se týče hráčů?
Vrátili se Vojtěch Procházka a Filip Daberger. Posunuli jsme dva hochy z juniorky do A-týmu. Chceme je motivovat, abychom do budoucna měli připraveno více hráčů. Že bychom někoho vyřazovali anebo přivedli esa z jiných mužstev, tak to ne. Zatím vše pokrýváme z našich zdrojů.