Vladimír Lengál (váha do 69 kg), Vasil Ducár (váha do 91 kilo) a Tomáš Bezvoda (váha do 75 kg) získali bronzové medaile. Dominik Musil (váha nad 91 kilo) prohrál až ve finále a skončil druhý.

„Jsme malý oddíl a získali jsme čtyři medaile, takže jsem velice spokojený. Na mistrovství byli třeba boxeři z velkého ostravského klubu, který má lepší zázemí a nikdo z osmi zúčastněných nebyl na bedně," uvedl trenér znojemských boxerů Miroslav Jánský.

Nejlepší znojemský borec Dominik Musil se během sezony vypořádával se zraněným ramenem. „S druhým místem jsem spokojený. Po tom, co jsem měl úraz ramena, tak jsem vůbec rád, že můžu dál boxovat," podotkl mladý boxer.

Cestu do finále neměl jednoduchou. „Měl jsem těžké semifinále, ve kterém jsem se zbytečně trápil. Finále jsem boxoval s hodně dobrým kamarádem z reprezentace, Vláďou Řezníčkem. První kolo jsem o bod vyhrál, ale od druhého kola jsem se nedržel taktiky. Místo abych boxoval z místa pěkně na dálku, tak jsem se do soupeře tlačil. A to mu vyhovovalo," popsal Musil.

Nejlepší znojemský boxer si dává odpočinek od reprezentace. „Dodělávám si dálkově maturitu, tak potřebuju více klidu. Možná si zaboxuju nějaký zápas v extralize či v první lize," dodal Musil.

Jeho oddíloví kolegové všichni vypadli s mistry republiky. „Vasil Ducár prohrál jen o šest bodů s Petrem Novotným, který byl už pětkrát mistrem republiky, je reprezentant a je velice zkušený. Vladimír Lengál prohrál také s pozdějším mistrem republiky, Emilem Kocveldou, a totéž potkalo i Tomáše Bezvodu. S Vítkem Králem, který se stal republikovým šampiónem, už ale dřív vyhrál," přiblížil trenér.