Vrchol sezony se vám blíží. Jak se na něj těšíte?
Je to mistrovství republiky, na to se těší každý. U mě to není jiné. Po MČR mě čeká dovolená, už aby to tady bylo. Letošní sezona totiž byla extrémně těžká a náročná.

Kdo by měl být v cestě za obhajobou titulu vaší největší překážkou?
Bude to určitě těžké. Nevím, kdo by měl být mým největším soupeřem. Na vrchol se bude chtít opět prorvat loňský finalista Pavel Šour z Plzně nebo Ondra Novotný z Ústí.

Takže při losování se budete chtít těmto soupeřům vyhnout?
Tak se to říct nedá. Pokud chci titul mistra obhájit, musím porazit každého, kdo se mi postaví do cesty. Nechám se překvapit, koho mi los nakonec přisoudí.

Jak probíhala příprava na domácí šampionát mezi seniory, kde budete díky loňskému úspěchu patřit mezi favority?
Nepodcenil jsem vůbec nic. Zohlednil jsem i to, že jde o třídenní turnaj. Zaměřil jsem se tak na fyzickou kondici. K tomu samozřejmě probíhaly speciální tréninky v tělocvičně plus jsem pracoval na silové vytrvalosti.

Z čeho byste tedy měl těžit?
Sám nevím. Každý soupeř je jiný, na každého platí něco jiného. Taktika se bude zřejmě volit až těsně před samotným zápasem.

Tak naopak. Čeho se budete muset vyvarovat?
Hlavně boji u těla. Mám dlouhé ruce a s menšími soupeři se zbytečně pouštím do nesmyslných rvaček. Musím boxovat na dálku a hlavně technicky.

Myslíte, že se znojemští příznivci boxu dočkají domácího šampionátu na samotném jihu Moravy?
To nedokážu říct. MČR mužů se ve Znojmě konalo naposledy v roce 2005. Bylo by ale určitě fajn boxovat před domácím publikem. Za Znojmo totiž boxuji jenom na akcích tohoto typu. Jinak hostuji v domácí extralize za tým Prostějova.

Co olympiáda. Pořád si na ni myslíte?
Svoji první šanci jsem propásl na světovém šampionátu v Ázerbájdžánu. V dubnu se uskuteční evropská nominace, tak tam se ještě můžu o letenku do Londýna porvat. Bude to ale nesmírně těžké. Z mé kategorie budou postupovat jen nejlepší tři Evropané.

Ochutnal jste v poslední době i trenérskou činnost. Byla to jen nárazová akce, nebo se hodláte trenéřině věnovat i nadále?
Sem tam zaskočím za trenéra Miroslava Jánského. Znojemští kluci boxují první ligu a vytvořila se tu obdivuhodná základna. Sice kluci patří k nováčkům, ale zatím jim to tam lítá jako zkušeným borcům. Baví mě to. Až jednou přijde konec závodní kariéry, chtěl bych se trénování věnovat naplno.