„Boxovali jsme u sousedů za BC Jihomoravský region první ligu. Jde o sdružení, které sjednocuje čtyři boxerské kluby. Vytvořili jsme ho proto, abychom dokázali naplnit všechny váhové kategorie,“ vysvětlil znojemský trenér Miroslav Jánský.

Ze Znojma se do Nitry vydalo trio boxerů. Mezi provazy se postavili Bohuslav Kočka, Vladimír Lengál a Vasil Ducár. Posledně jmenovaný si vedl ze všech tří nejlépe. Svého slovenského soka Urbana dokázal na body porazit.

Blízko vítězství byl i Bohuslav Kočka a Vladimír Lengál. Oba ale svým soupeřům na body podlehli. „Kočka se jako patnáctiletý postavil dvacetiletému Rancanajovi a prohrál 2:3. Lengál zase boxoval s několikanásobným mistrem republiky a vítězem turnaje olympijských nadějí,“ dodal Jánský.

Ač odjelo Znojmo z turnaje s jedním vítězstvím a dvěma porážkami, boxeři byli spokojení. „Každé vítězství se počítá. Dostal jsem asi o něco lehčího soupeře, než jsem měl. Když to ale shrnu, dovézt vavříny z Nitry je hodně cenné,“ pochvaloval si vítězný Vasil Ducár.

A ještě aby ne. Nitra patří k nejlepším boxerským klubům na Slovensku. „Mají tam tréninkové středisko. Je to klub, který stahuje pod svá křídla nejlepší boxery a jejich kvalita je znát,“ dodal Jánský.

Jeho svěřenci mají v březnu hodně nabitý program. Třetího března míří na turnaj do Svitav, poté je na programu mistrovství republiky kadetů a v polovině března se ve Znojmě uskuteční první liga.

Nejvíce zraků bude upřeno zejména na mládežnické mistrovství, které startuje devátého března v Ostravě. S velkými ambicemi tam odjíždí Bohuslav Kočka. „Co od toho čekat? To je jednoduché. Titul mistra republiky. Přeci jenom to dvakrát za sebou vyhrál, takže to musí obhájit,“ usmíval se Jánský.