Závěrečný podnik středoevropského poháru AlpeAdria, kategorie Superbiků, zastihl Brabce v optimálním rozpoložení. Už ve volných trénincích dokazoval, že by mohl v Maďarsku pomýšlet na hodně vysoké umístění. Zajížděl totiž o vteřinu rychlejší časy než bylo jeho maximum v loňské sezoně.

Zdařilá kvalifikace

V podobném stylu drtil asfalt Hungaroringu, který je známý především díky závodům Formule 1, i v kvalifikaci. Z osmadvaceti členného startovního pole se podařilo zajet Brabcovi jedenáctý nejrychlejší čas. Ten měl za následek start z třetí řady a tím pádem i dobrou výchozí pozici do samotného závodu.

„Tuhle trať mám moc rád. Je hodně technická, což mi maximálně vyhovuje. Start ze třetí řady byl pro mě příjemný, ale zároveň jsem byl lehce nervózní. Měl jsem strach, aby mi dobře zajetá kvalifikace nesvazovala ruce v samotném závodě,“ neskrýval svou nervozitu jezdec Caine Eagle Racing Team Zdeněk Brabec.

Opak byl pravdou. Nervozitu nechal Brabec zřejmě v depu své stáje, protože od prvního zatáhnutí za plyn svého speciálu naplňoval svůj cíl. Tím bylo dojet v první desítce startovního pole.

V závodě se musel Brabec poprat s několika jezdci, přitom asi nejvíc ho potrápil Slovák Martin Čermák.
Nakonec dojel Zdeněk Brabec v rámci Mistrovství České republiky kategorie Superbiků na třetím místě a ve středoevropském šampionátu AlpeAdria osmý.

Velká spokojenost

„Jsou to skvělé výsledky. Když vezmu evropský pohár, tak je to parádní výsledek, protože konkurence byla opravdu velká. Třetí místo v rámci domácího mistrovství je třešničkou na superbikovém dortu,“ pousmál se spokojený jezdec.