Zdeněk Brabec to dokázal. Znojemský motocyklový jezdec se díky skvěle zvládnutému závodu v Maďarsku prodral na první příčku domácího šampionátu superbiků.

Věčně druhý. Tak by se dal charakterizovat Brabcův jezdecký profil v letošní sezoně. Ve všech závodech středoevropského poháru AlpeAdria superbiků, skončil těsně pod metou nejvyšší. Ať už to byl závod na Hungaroringu, nebo na domácí trati v Brně, vždy se znojemský zástupce v elitní třídě superbiků díval na záda Miloši Čihákovi.

Jenže na maďarském okruhu Pannoniaring se přepisovala historie výsledků znojemského jezdce. Ten už v trénincích předváděl slušné výsledky, ale cíle byly položené úplně někde jinde.

„Letošní sezona je jako z pohádky. Už od prvního závodu se mi daří dojíždět na stupních vítězů, a to samé bych chtěl zopakovat i na Pannonii. Nicméně držím se na zemi. Druhé místo a potvrzení dosavadních výsledků by bylo skvělé,“ avizoval před odjezdem do Maďarska Zdeněk Brabec.

Ten si vůbec nepřipouštěl fakt, že by dokázal suveréna domácího mistrovství Miloše Čiháka položit na lopatky. „Čihák je naprostá jednička mezi superbiky u nás. Toho porazit je snem každého z nás, ale na něj zatím ještě nemám. Nevím, co by se muselo stát, abych ho porazil,“ hlásil po brněnském závodě Brabec.

Jakoby slova znojemského jezdce vyslyšela nějaká vyšší síla. Čihák totiž v tréninku upadl a poškodil si svůj stroj. „Když jsem ho neviděl ani na startovním roštu, bylo mi jasné, že bude startovat z boxové rovinky. To byla pro mě velká šance a moc dobře jsem si to uvědomoval,“ vrátil se k pocitům těšně před samotným startem znojemský jezdec.

Navíc Brabcovi nahrával do karet i fakt, že se jede na hodně technickém okruhu, na kterých se mu daří. A proto už od začátku začal plnit funkci lídra celého pelotonu.

Ani ostré souboje s Rakušanem Richterem nedokázaly Brabcovi zabránit ve velkém trháku, který nakonec skončil jeho premiérovým vítězstvím. „Mám obrovskou radost. Celý víkend se povedl na výbornou. Vše bylo perfektně nachystané, motorka šlapala jako hodinky a já dojel první. Co víc k tomu říct,“ zářil po závodě Brabec.

Ten si tak letošní sezonu evidentně užívá. Díky pětadvaceti bodům, které získal za vítězství, se posunul na průběžné první místo Mistrovství České republiky třídy superbiků. Na čele má náskok osmnácti bodů před Dorňákem a čtyřiadvacet před Čihákem, který maďarský závod vůbec nedokončil.