Náročný závěr sezony prožívá motocyklový závodník Zdeněk Brabec. Z Maďarska, kde se konal další závod série Eres Racing Cup, dovezl do Znojma bronzový věnec. Hned pár dní nato se zúčastnil středoevropského poháru AlpeAdria na brněnském Masarykově okruhu.

Na Pannoniaringu v Maďarsku si znojemský jezdec vyjel třetí místo. Prošel ale peklem.
„Bylo tam děsné horko. Cítil jsem se jako ve výhni, ale byl to skvělý trénink před závodem, který mě čekal v Brně,“ pronesl bronzový muž maďarského závodu.

V Brně se Brabec zúčastnil středoevropského poháru AlpeAdria kategorie Superbiků, který byl zároveň dalším závodem domácího šampionátu.
V kvalifikaci si znojemský jezdec vyjel třinácté místo, což bylo prvním krokem k potencionálnímu úspěchu v závodě. Hned po rozsvícení zelených světel na startovním roštu musel Brabec svádět nelítostné souboje s Buckleym z Velké Británie, Italem Brunnettou a Eppingerem z Rakouska.

Nakonec si jezdec stáje Caine Eagle Racing dojel pro jedenácté místo, které znamenalo šestý nejlepší čas v Mistrovství České republiky.
“Letos se mi neustále daří zlepšovat svoje časy a nejinak tomu bylo i v Brně. Řešili jsme sice problémy se spojkou, ale do závodu vše šlapalo jako hodinky. S výsledkem jsem více jak spokojený,“ prohlásil šťastný jezdec .