Na předposledním devátém místě skončil před Vánocemi první část druholigové soutěže znojemský volejbalový tým žen. Ztrácí ale jen dva body na sedmou příčku, která by mu zaručila setrvání v soutěži i pro další sezonu. Do dalších bojů se pustí se svým týmem také úspěšná smečařka Vendula Březinová, která věří, že druhá část bude mnohem úspěšnější. „Se soupeřkami jsme se už seznámily. Víme o jejich hře mnohem více, a proto z toho budeme těžit,“ myslí si znojemská smečařka Vendula Březinová.

Jak hodnotíte dosavadní průběh vašeho působení ve druhé lize? Není pro vás deváté místo trošku zklamání?
Nepředstavovaly jsme si to přímo takhle. Doufaly jsme, že se budeme pohybovat kolem toho sedmého místa. Ale na druhou stranu jsme v této soutěži nováčci a teprve jsme se se soupeři seznamovali.

Určitě vám to přineslo nové zkušenosti a teď už budete vědět, co a jak…
To každopádně. Už víme, co nás čeká a podle toho se budeme moci lépe připravit. Naše hra tak bude v každém utkání jiná. Bude se odvíjet od herního stylu našich soupeřek. Rozhodně se chceme prát o lepší výsledky.

Poslední zápas jste odehrály s teď už posledním Kladnem ve skromném počtu šesti hráček. Jak se vám hrálo?
Bylo to velice napjaté utkání právě proto, že nás bylo pouze šest. Věděly jsme, že se nikomu nesmí nic stát. Ale bohužel přes veškerou opatrnost si smečařka Michaela Kubíková podvrkla kotník. Hrály jsme tedy v pěti, plus jedna zraněná, která byla do počtu.

To je pak radost z výhry nepopsatelná…
Samozřejmě. Radost z výhry, která nás posunula o jednu příčku výš, byla o to větší. Byl to skvělý kolektivní výkon.

Jaký byl váš nejlepší zápas?
Podle mého názoru to bylo utkání s Pardubicemi. Byla to naše první výhra ve druhé lize. Zápas se nám celkově vydařil.

A naopak nejhorší utkání bylo které?
Tak to vím naprosto přesně. Byl to zápas s Nuslemi. Ty hráčky byly někde úplně jinde než my. Nešlo nám vůbec nic. Zavinily jsme si to ale částečně sami tím, že jsme měly k prvnímu týmu tabulky přehnaný respekt. Až ke konci posledního setu jsme uhrály pár slušných výměn. Mrzelo nás to o to víc, že jsme hrály v domácím prostředí.

A jak dosavadní průběh soutěže hodnotí váš trenér?
Myslím si, že ani on není zklamaný. Věří, že druhá část bude mnohem lepší. Má s námi velkou trpělivost a máme v něm oporu. Teď po Vánocích začneme opět normálně trénovat a zaměříme se především na kondičku, která v období Vánoc dostala pořádně zabrat.

Pro váš tým jsou typické velké věkové rozdíly mezi hráčkami. Nenarušuje to atmosféru ve vašem týmu?
Určitě ne. Hrajeme spolu už dlouho a zvykly jsme si na sebe. Pomáháme si a vzájemně se podporujeme. Navíc je příjemné vítat hráčky zpět, třeba z mateřské dovolené.