Během prvního dne hráči VK PFN prošli základní skupinou přes mančafty Svitav, Nymburku a Českých Budějovic. „Bohužel univerzál Krejčíř si zlomil kotník a bylo otázkou, jak se s oslabením znojemský tým vyrovná,“ řekl za přímětické volejbalisty Mario Zelený.

Starší žák VK PFN Znojmo byl oceněn na MČR jako volejbalista s největším bočtem nahraných bodů.O čtyřiadvacet hodin později si výhrami nad družstvy Českého Krumlova a Sokolova zajistili účast v semifinále. Poslední klání základní skupiny nad VK Ostrava však Znojemští prohráli. „Šetřili jsme síly,“ uvedl Zelený.

Nedělní semifinále nebylo pro jeho svěřence jednoduché. „Hradec Králové skvěle servíroval, úspěšně bránil naše útoky, a pokud sám nesložil, tak si zkušeně počkal na chybu. S přibývajícím bodovým rozdílem rostla na straně Znojma bezmocnost, a i přes změny v sestavě patřila první sada domácím 25:15,“ popsal Mario Zelený.

Druhou sadu ovládli taktéž Východočeši a Jihomoravané putovali do souboje o bronzové medaile. Zde se podruhé střetli se skvadrou VK Ostrava. „První sada patřila Ostravským. Naštěstí jsme stav utkání srovnali na 1:1,“ líčil Zelený.

Během třetího setu Slezané odskočili na čtyřbodový rozdíl, který znojemští žáci již nesrovnali. „Na Mistrovství České republiky tak na znojemské starší žáky zbyla nepopulární necinkající bramborová medaile,“ uzavřel Mario Zelený.