Stejně jako u běžného korfbalu jsou členy týmu jako v jediném kolektivním sportu na světě ženy i muži. Zde podobnost končí. „Pozměněná jsou nejen pravidla hry, ale i rozměry hřiště a počet hráčů, kteří hrají. V klasickém korfbale nastoupí na palubovku osm hráčů z jednoho týmu, v tom plážovém jenom čtyři, dvě holky a dva kluci, a po celou dobu zápasu se můžou neomezeně střídat. Hřiště je o dost zmenšeno, protože se přebíhá z jedné strany na druhou a není to rozděleno na dvě poloviny, jako v tom klasickém,“ přibližuje Pavlíčková.

Znojemská korfbalistka Jitka Pavlíčková získala s českou reprezentací na konci dubna bronz na MS v plážovém korfbalu v Thajsku.
Česko má bronz z MS v beach korfbalu. I se znojemskou stopou

Rozhodčí dohlíží na průběh hry, ale píská pouze případné fauly a auty. „Samotné rozehrávky pak už nechává na nás. Zajímavým pravidlem je i to, že si můžeme vystřelit koš za dva body, což není zvykem, a to v případě, když trefíme koš za půlkou nebo na vyhraničených místech v rozích hřiště,“ dodává držitelka bronzu.

Ten získala na konci dubna v Thajsku. Již předtím prošla všemi reprezentačními kategoriemi, a to od U15 až po dospělé. „Tyto soutěže byli jak mistrovství Evropy, tak i světa. A jsem ráda, že mě reprezentace oslovila i nyní a já se tak mohla radovat z další medaile,“ popisuje Pavlíčková.

Znojemští korfbalisté (modří) porazili doma v rámci 6. kola extraligy tým Českých Budějovic 18:15.
OBRAZEM: Korfbaloví Modří Sloni Znojmo porazili doma České Budějovice

Nejtěžší pro ni byl na písku v jihovýchodní Asii úvodní zápas. Členy reprezentace překvapilo velké teplo. „A taky jsme dostali v úvodním zápase soupeře z Polska, který byl první ve světovém rankingu. Měli už nějaké zkušenosti z předešlých mistrovství, a proto jsme proti nim prohráli. To se ale vše změnilo v zápase o bronz, kdy jsme Polákům oplatili prohru ze základního kola a vybojovali si zaslouženou výhru,“ těšilo znojemskou korfbalistku.

Navíc třetí místo na světovém šampionátu pro ni mělo i jiný význam. „Celkem náhlý výlet se vydařil. Taky to byl pro mě rozhodně nejlepší narozeninový dárek, co jsem si mohla přát,“ uvedla sportovkyně.

Fotbalisté Znojma (bílomodří) ve 27. kole MSFL remizovali s týmem Uherského Brodu na jeho hřišti 2:2.
Znojmo odjelo z Uherského Brodu s jedním bodem. Hráče 1. SC odvezla sanitka

Pavlíčková má i nyní nabitý program. Maturuje, chystá se na přijímačky na vysokou školu a stíhá i trénovat, i když korfbalová sezona extraligovým Modrým slonům nedávno skončila v semifinále play-off proti Prostějovu. „Teď se budu věnovat atletické přípravě. Začíná mi zase tato sezona. I když raději bych zažila korfbalové finále,“ přiznává devatenáctiletý multitalent.

Od podzimu chce nastoupit na vysokou školu, ale nové angažmá hledat nehodlá. „Ráda bych hrála pořád ve dresu Znojma, a to i v případě, že bych studovala někde daleko. Nemám v úmyslu za někoho hostovat, pořád chci být součástí našeho týmu,“ uzavírá Pavlíčková.