V pondělí znojemské vedení vyměnilo trenéra. Dosavadní kouč Karel Virgl se přesunul na pozici asistenta. Kormidla se ujal Jan Šťastník, jenž tým už letos na podzim vedl. A Znojemští věří, že je zápas nastartuje. „S kým jiným máme bodovat než s předposledním mužstvem? Hrajeme doma, doufám, že nás požene plná hala. To je vždy příjemnější než hrát venku. Do utkání jdeme s pokorou, snad se nám ale sérii proher podaří zlomit,“ sdělil znojemský asistent Karel Virgl.

Ten se otěží celku od rakouských hranic ujal loni v listopadu. Předtím vedl tamní mladé naděje a dvě z nich si rovnou vytáhl do prvního týmu. „S juniorkou se superliga vůbec nedá srovnávat. Je to jako rozdíl mezi Českou republikou a Spojenými státy. Věděl jsem ale, do čeho jdu, s jakými hráči budu pracovat a jak jsou na tom. Co se juniorů týče, v Davidu Dvořákovi vidíme velkou naději. Má to srovnané v hlavě a dá se s ním pracovat. Petr Mašek je bohužel stále zraněný,“ okomentoval své talenty znojemský lodivod.

Ani on však nedokázal znojemský mančaft posunout tabulkou výš. „Velice nás tíží individuální chyby. Takticky jsme na tom taky nejspíš nebyli nejlíp, tak to nyní doháníme. Na videu rozebíráme chyby a do kluků hustíme, ať si na to dávají pozor. Jako poslední máme velkou výhodu. Vždy je co zlepšovat,“ nadhodil.

Statistiky jihomoravským celků 

Bulldogs Brno
11. místo, 22 odehraných zápasů, 19 bodů.
79 vstřelených gólů, 150 obdržených.
Nejproduktivnější hráč: Petr Koláčný – 20 kanadských bodů

TJ Znojmo Laufen CZ
12. místo, 22 odehraných zápasů, 11 bodů.
98 vstřelených gólů, 183 obdržených.
Nejproduktivnější hráč: Martin Šindelář – 38 kanadských bodů

I Buldoci ale potřebují body jako sůl. Z posledních pěti zápasů pokaždé padli. „Chceme zvítězit. Budeme se držet naší hry a uvidíme, jak utkání dopadne. Nevnímám to rozhodně tak, že ze sebe musíme setřást nějakou krizi. V sezoně hrajeme zápasy proti těžkým soupeřům i takové, které můžeme zvládnout. Stále jdeme dál a v týmu panuje dobrá atmosféra,“ uvedl trenér Brňanů Rostislav Kohút.

Jeho svěřenci tak stále pomýšlí na vyšší příčky. „Chceme deváté či desáté místo, abychom se vyhnuli play-down. Pokud se to ale nepovede, zaskočení nebudeme. Celou sezonu se připravujeme i na tuto možnost,“ sdělil.

K tomu Buldokům od ledna pomáhá i zahraniční posila. „Přišel k nám Fin Antti Jaakkonen, který vyrůstal v Classicu, což je tamní velkoklub. Do kádru zapadl velmi rychle a je vážně dobrý. S týmem si sedl, není tu žádná jazyková bariéra. Finové mají navíc výbornou základní techniku. Ke všemu jim stačí malý prostor. Dalším zahraničním hráčům se tak nebráníme. Rádi bychom ovšem zapojovali zejména hráče z regionu,“ přiblížil Kohút.

Jaakkonen má teprve čtyřiadvacet let. Přesto na soupisce Brňanů patří spíš mezi zkušenější hráče. „Máme mladé dravé kluky a stále chceme bojovat za každou cenu. Zkušenosti nám ale chybí a tak se takové výsledky dali očekávat. Snažíme se zlepšovat a to se postupně daří,“ poznamenal o rok mladší Adam Konečný.

Ten letos zatím vstřelil osm branek. Na gól pak spoluhráčům nahrál pětkrát. „Je to moje první důležitá superligová sezona. Start jsem měl trochu vlažnější, ale postupně jsem se dostal do hry. Na hřišti se snažím podporovat kluky, body pro mě nejsou zas tak důležité. Atmosféra v týmu je pozitivní. Jsme dobře naladění a nad Znojmem chceme určitě vyhrát,“ zmínil mladý forvard.

Stejně ovšem smýšlejí také v menším z jihomoravských měst. „Věřím, že to zlomíme, i kdyby to mělo být silou. Chceme to urvat za každou cenu, o pěkný florbal nejde. Hodláme Superligu ve Znojmě udržet a i vedení k tomu dává impulsy,“ vyhlásil Virgl.

JAROSLAV GALBA