Nároky na boje o play-off v novém ročníku si Znojmo nedělá. „Základní cíl je stabilizovat mužstvo mezi superligovou smetánkou, takže určitě se chceme udržet a třeba o nějaké místo vylepšit pozici z minulé sezony. Hráči sbírají cenné zkušenosti a zlepšují se,“ líčí.

Kádr loni dvanáctého celku soutěže zůstal pohromadě. „Přišli pouze dva hráči z Bulldogs. Miroslav Kladivo a znojemský odchovanec Josef Žižka, který se vrátil z hostování v Brně. Odešli jen ti, kteří ukončili kariéru okolo třicátého věku a zakládají rodiny. Sportovní priority byly někde jinde,“ odhaluje znojemský lodivod.

Příprava na druhý rok v superlize nevyšla ideálně. „Výsledkově se nám úplně nedařilo, což je potřeba si přiznat. Neděláme z toho ale žádnou extra vědu. Občas nás potkalo zranění nebo nemoc, do toho dovolené. V některých zápasech jsme testovali nové hráče či zkoušeli herní prvky. Stále máme na čem pracovat,“ uvědomuje si Šťastník

Před startem superligy Znojmo ladilo formu v poháru, kde podlehlo Bulldogs Brno po prodloužení 6:7. Brněnský celek hrající superligu pravidelně zažil loni špatnou sezonu, kterou by nejraději vymazal.

Po základní části skončili Buldoci předposlední a zachránili se až v baráži. Přitom předloni se probojovali do play-off. „Je to sport. Jednou jste nahoře a podruhé dole. Pár věcí nefungovalo, což bohužel vyústilo v nepovedenou sezonu,“ vysvětluje útočník Bulldogs Martin Grlický.

Na výkonech se výrazně podepsaly špatné vztahy uvnitř mužstva. Proto průvan v kádru nepřekvapil. „Byl třeba, protože tým nefungoval, takže jde o dobrý a nutný tah. Do budoucna krok vpřed, protože zase chceme zabojovat o play-off. Ideální scénář je pohybovat se v místech zaručující postup do vyřazovací části,“ dodává jedenadvacetiletý Grlický.
Buldoci vstoupí do soutěže pátečním duelem na hřišti Otrokovic.