Buldoci si dali vydatnou večeři, Znojmo opět prohrálo

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Horší to už snad být nemůže. Taková slova zněla v ochozech brněnské sportovní haly po úterním večerním utkání mezi brněnskými Buldoky a Znojmem. To totiž nedokázalo ani napočtvrté vybojovat body a prohrálo 2:7.

7.10.2009

Buldogs Brno vs. ZnojmoFoto: Deník/ Lubomír Stehlík

Utkání s Brnem mělo být pro Znojmo to, kde by mohlo premiérově v letošním ročníku extraligy bodovat. Jenže ani v jihomoravské metropoli to znojemským florbalistům nevyšlo.

„Nemohoucnost hráčů vstřelit branku pokračuje. Dostáváme laciné góly a naše šance zůstávají nevyužité,“ posteskl si znojemský kouč Libor Šťasta.

Už úvod utkání naznačoval, jakým směrem se bude duel ubírat. Brněnští Buldoci jakoby tancovali na domácí palubovce balet. Jejich neskutečná lehkost, sehranost a zdravý pohyb dělal Znojmu velké problémy.

Skóre otevřel v páté minutě Petr Kadlec, který asistoval i u druhé branky, která přišla o dvě minuty později. A když úvodní trio branek ve znojemské síti zpečetil Luděk Ondráček, bylo Znojmo zralé na ručník.

Malou naději vykřesal pro hosty Pavel Palát, který dokázal svou pohotovou dorážkou snížit, ale na konci třetiny se Brno dostalo opět do tříbrankového vedení. To když vyloučení Petříčka potrestal brněnský kapitán Kotlas.

Ani druhá třetina vzpruhu pro znojemské fanoušky, kterých dorazilo do Brna požehnaně, nepřinesla. Ba naopak. Znojmo ještě dvakrát inkasovalo a před závěrečným dějstvím tak bylo téměř jasné, kdo bude brát body.

Až v závěrečné třetině jakoby našli svěřenci Libora Šťasty motivaci hrát, ale na zkušené Buldoky to bylo až příliš pozdě. Brněnští florbalisté zkušeně kontrolovali hru a celkem bez problémů si dokráčeli pro tři body.

„Odehráli jsme dobré utkání, jen jsme mohli dát více branek. Když už jsme Znojmo do něčeho pustili, ukázal se v dobrém světle gólman Wagner,“ s úsměvem na rtech komentoval jihomoravské derby brněnský kouč Filip Vítek.

Znojemští florbalisté jsou tak na samém chvostu tabulky a už v neděli na své palubovce přivítají Havířov, který má zatím pouhý bod.

„Musíme se odrazit ode dna tabulky. Jakmile dokážeme prolomit prokletí, které se nás drží, začneme bodovat,“ myslí si Šťasta.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Za zamčenými dveřmi? Počítání hlasů si navzájem hlídáme, říká členka komise

Jižní Morava – Ve volebních komisích zasedá Monika Smetanová už asi šest let. „Prošla jsem už řadou obcí a v každé komise funguje trošku jiným způsobem. Vždy záleží na předsedovi, jak si vše zorganizuje,“ zmiňuje žena z Brna, která se ve členství v komisi dostala přes svou matku. Působí totiž v jedné z politických stran a svou dceru do komise při volbách nominuje.

OBRAZEM: Rekordní výstava hub ukazuje 250 druhů včetně vzácného hřibu borového

Znojmo – Tradiční výstavu živých hub hostí od pondělního odpoledne mázhaus Domu umění na znojemském Masarykově náměstí. „Výstavu letos pořádáme už popáté a díky spolupráci ochotných pomocníků představujeme také rekordní množství druhů hub, celkem dvě stě padesát,“ řekl spoluautor výstavy, botanik pořádajícího Jihomoravského muzea ve Znojmě, Radomír Němec.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.