Běžecké závody se již notnou dobu nekonají. I v těchto časech si však znojemský běžec Vojtěch Čabala našel cestičku, jak se postavit do startovního pole. Závodník TJ Znojmo se díky svým úspěchům kvalifikoval na mistrovství České republiky v půlmaratonu.

Krumlovské stolní tenistky mají za sebou poslední zápas základní části. K výhře 6:2 nad Vlašimí přispěla i Ruska Ekaterina Chernyavskaya.
Krumlovské stolní tenistky vyzvou v play-off Dobré

Jak Čabala prozradil, klání dostalo výjimku. „Extraliga v hokeji se také hraje. Byl to topový závod, takže byl vypsán limit, který museli atleti splnit. Akce proběhla za nejpřísnějších hygienických podmínek. Všichni účastníci museli mít PCR test,“ přiblížil Čabala.

Na MČR v půlmaratonu zaslalo přihlášku bezmála dvě stě sportovců, nakonec podmínky dovolily odstartovat osmi desítkám z nich. „Já jsem byl vůbec rád, že jsem mohl startovat. Měl jsem startovní číslo 42 a skončil třicátý. Beru to jako úspěch,“ projevil radost běžec.

Hokejový útočník Vojtěch Němec dříve hrál za extraligovou Plzeň. V příští sezoně okusí poprvé mezinárodní ligu jako útočník znojemských Orlů.
Přístup vedení Orlů Němce překvapil. Nyní jej čeká první mezinárodní zkušenost

Jedenadvacetkilometrů dlouhou trasu v okolí vesnice Ostřešanech nedaleko Pardubic zaběhl za 1:13.57. I v konkurenci tuzemské špičky překonal osobní rekord 1:14.17. „Kromě Jiřího Homoláče nastoupili zkušení atleti. Setkali se borci běhající deset kilometrů i maraton. Hodně foukalo, avšak jak byli všichni natěšení, podařilo se mi udržet tempo. Předběhl jsem ty, kteří to na začátku přepálili. Na druhém kilometru jsem byl kolem šedesátého místa, nakonec jsem doběhl třicátý,“ líčil Čabala.

Jaroslav Fukal, nadějný fotbalista Tasovic. Po zranění úspěšný trenér.
Borce Fukala dostalo z letargie cvičení. Nyní inspiruje ostatní

Nyní vyhlíží další závody a piluje formu doma v Národním parku Podyjí. V hledáčku má účast na MČR v běhu na deset kilometrů. „To bude spojené se Slováky. i když nemám splněný limit, ale z výkonu půlmaratonského mistrovství bych se tam teoreticky mohl dostat. O tom rozhodne až komise,“ uzavřel Čabala.